Głodne słońce: Ołtarz i krew

Wojciech Zembaty
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Głodne słońce: Ołtarz i krew
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Zbliża się koniec kolejnego Cyklu i znów przemija postać świata. O Aztekach mało kto już pamięta, jednak wciąż przerażenie budzi wzmianka o Klątwie, która kilkaset lat wcześniej powstrzymała inwazję Białoskórych na Amerykę Środkową. W "Głodnym Słońcu" tory historii potoczyły się bowiem inaczej. Kim są upiorni zjadacze, żyjący pod ziemią i upajający się narkotycznym braazatalem? Czy Haran, wyrzutek z plemienia i życia, znajdzie zemstę za lata upokorzeń? Jaki los czeka tchórzliwego księcia Tennoka, a jaki Citlali, po tym jak weszła na ścieżkę, z której nie ma już odwrotu? Wszyscy bohaterowie tego dramatu będą musieli zapłacić najwyższą cenę za swoje wybory, ale czy potrafią udźwignąć jej brzemię? Tymczasem w cieniu poza znanym światem czai się coś, co zagraża nie tylko imperium Kruzów, dumnych i okrutnych władców Jukatanu, ale i rzeczywistości, jaką znają. Gdy ołtarze zaczynają spływać krwią, wszyscy muszą walczyć o przetrwanie.  
Data wydania: 2019-04-05
ISBN: 978-83-64384-66-0, 9788364384660
Wydawnictwo: Powergraph
Cykl: Głodne słońce, tom 2
Seria: Fantastyka z Plusem
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 656
dodana przez: Mirko

Autor

Wojciech Zembaty Wojciech Zembaty
Urodzony w 1978 roku w Polsce
Wojciech Zembaty - syn Macieja, urodzony w 1978. Studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim, ale ostatecznie ukończył polonistykę w ramach MISH. Pisywał recenzje, eseje historyczne, teksty satyryczne i piosenki. Swoje opowiadania publikował na ...

Pozostałe książki:

Koniec pieśni Głodne Słońce: Dymiące zwierciadło
Wszystkie książki Wojciech Zembaty

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Głodne słońce: Ołtarz i krew? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
8 /10
Przeczytane Współpraca Posiadam

Cytując moją opinię o pierwszym tomie tego cyklu :
Czasy, gdy Cortez, ze swoją zgrają rzezimieszków najechał Amerykę Północną są nam doskonale znane, nie tylko z licznym interpretacji historycznych, ale i ze świadectwa naocznych świadków tamtych wydarzeń. Na ten temat powstało mnóstwo, udanych, bądź mniej historii, nie tylko analizujących, tamte sytuację, ale i czysto rozrywkowe dzieła. A co jeśli inwazja się nie udała, a Białe Diabły zostały wyparte za morza? O tym właśnie jest ta opowieść. W drugim tomie oczywiście cała opowieść przedstawia nam zupełnie nowe wydarzenia, jednak cały czas mamy świadomość tego, że rdzenni mieszkańcy Ameryki żyją sobie całkiem miło bez hordy barbarzyńców z Europy. Pomijając oczywiście krwawe ofiary, które nie wszystkim mogą przypaść do gustu, a szczególnie samym ofiarom.

O książce możemy dowiedzieć się że:
Obsydianowe miecze, zapach czekolady przyprawionej chilli i ofiary krwi składane na schodach piramid. Czytelnik znajdzie tu także tajemniczy narkotyk zmieniający rzeczywistość, okrutne kampanie wojenne i potworne istoty chroniące się w podziemiach przed światem. O Aztekach mało kto już pamięta, za to wciąż przerażenie budzi każda wzmianka o Klątwie, która powstrzymała inwazję Białoskórych… Zachęcam do lektury.

Słowem podsumowania. Tom drugi w niczym nie ustępuje części pierwszej. Jest krwawo, wciągająco, poznajemy nowych bohaterów, spotykamy starych przyjaciół. Dowiadujemy się więcej o Klątwie, która ocaliła ludy Am...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Głodne słońce: Ołtarz i krew. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Głodne Słońce: Dymiące zwierciadło
Głodne Słońce: Dymiące zwie...
Wojciech Zembaty
7.5/10
Obsydianowe miecze, zapach czekolady przyprawionej chilli i ofiary krwi składane na schodach piramid...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl