Główne kierunki polityki zagranicznej Polski po zimnej wojnie

Ryszard Zięba
Główne kierunki polityki zagranicznej Polski po zimnej wojnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Uważam, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na kompetentny i przystępnie napisany podręcznik dotyczący problematyki polskiej polityki zagranicznej w szybko zmieniającym się środowisku międzynarodowym na początku XXI wieku, a autor jest znany z bardzo wielu publikacji z zakresu teorii polityki zagranicznej państw i stosunków międzynarodowych oraz praktycznych aspektów tej sfery życia społecznego.
z recenzji
prof. dr hab. Mieczysław Stolarczyk
Uniwersytet Śląski w Katowicach
W książce Główne kierunki polityki zagranicznej Polski po zimnej wojnie autor prezentuje najważniejsze problemy i kierunki polityki zagranicznej RP w warunkach dokonującej się transformacji ustrojowej oraz głębokich przemian systemu międzynarodowego poczynając od 1989 roku. Wychodząc od nowych uwarunkowań wewnętrznych i międzynarodowych analizuje polską politykę zachodnią i wschodnią. Przedstawia osiągnięcia i problemy w tzw. opcji euroatlantyckiej, ukazanej przez pryzmat integracji Polski z NATO i Unią Europejską oraz stosunków z Niemcami i USA. Ukazuje także meandry polityki wschodniej wobec Rosji, Ukrainy i Białorusi.
z recenzji
prof. dr hab. Erhard Cziomer
Uniwersytet Jagielloński
Data wydania: 2010-02-10
ISBN: 978-83-60807-13-2, 9788360807132
Wydawnictwo: WAiP - Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Główne kierunki polityki zagranicznej Polski po zimnej wojnie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Główne kierunki polityki zagranicznej Polski po zimnej wojnie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl