Przestrzeń, czas i ruch

Sean Carroll
Przestrzeń, czas i ruch
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

To książka inna niż wszystkie. Sean Carroll prezentuje w niej fizykę, która – choć przeznaczona dla czytelników bez przygotowania – pozostaje jednak autentyczną fizyką. Ta książka nie uczy rozwiązywać równań, ale też nie opisuje współczesnej nauki za pomocą mglistych obrazów i metafor. Pokazuje, jak rozumieć wzory, i robi to w sposób przystępny dla każdego, kto zechce zastanowić się nad ich sensem.

Jeśli tylko masz ochotę rozruszać szare komórki, przyjrzeć się równaniom i zobaczyć, co się za nimi kryje, to dzięki tej książce bardzo szybko przekroczysz próg całkiem nowego świata i dostrzeżesz piękno fizyki – takiej, jaka jest naprawdę.

W zamyśle książka ta stanowi pierwszą część trylogii. W części drugiej Sean Carroll zamierza zająć się teorią kwantów, a w trzeciej – złożonością i emergencją.

Wydanie 1 - Wyd. Prószyński i S-ka
Tytuł oryginalny: The Biggest Ideas in the Universe. Space, Time, and Motion
Data wydania: 2024-05-16
ISBN: 978-83-8352-280-7, 9788383522807
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 360
dodana przez: Vernau

Autor

Sean Carroll Sean Carroll
Urodzony 5 października 1966 roku w USA (Filadelfia, Pensylwania)
Sean M. Carroll – amerykański naukowiec, badacz na Wydziale Fizyki California Institute of Technology. Kosmolog teoretyk specjalizujący się w zagadnieniach ciemnej energii i ogólnej teorii względności. Jego artykuły publikowały takie czasopisma jak ...

Pozostałe książki:

Coś głęboko ukrytego. Światy kwantowe i emergencja czasoprzestrzeni Cząstka na końcu Wszechświata. Bozon Higgsa i nowa wizja rzeczywistości Nowa perspektywa. Pochodzenie życia, świadomości i Wszechświata Przestrzeń, czas i ruch Stąd do wieczności i z powrotem
Wszystkie książki Sean Carroll

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Przestrzeń, czas i ruch nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przestrzeń, czas i ruch. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl