Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA

Wiktor Poliszczuk
Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Istnieją dwa sąsiadujące ze sobą niepodległe państwa - Ukraina i Polska. Ustanowieniu przez narody tych państw faktycznie dobrosąsiedzkich stosunków stoi na przeszkodzie nierozwiązany dotąd problem skutków działalności Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów oraz jej tworu - Ukraińskiej Powstańczej Armii. W obiektywnym świetle problem ten w całokształcie nie jest znany historykom, politologom, politykom jak też zwykłym ludziom zarówno w Polsce i na Ukrainie. Książka niniejsza ma charakter publicystyczny, zawiera ona trzy aspekty: a) Naukowy: W niej, w wyniku analizy dokumentów, faktów, informacji dana jest odpowiedź na pytanie: kto, kiedy i dlaczego zaczął zbrodniczy proceder masowych mordów na Wołyniu i w Halicji podczas wojny. W książce przedstawiony jest stan prawno-międzynarodowy Ukrainy Zachodniej w tym okresie, opisane są przyczyny, metody oraz skutki działalności OUN-UPA, a także sformułowana została kwalifikacja prawna ich działań. Wszystkie twierdzenia autora wypływają z danych źródłowych, które są ujęte w formie przypisów do każdego rozdziału osobno.(…) b) Dydaktyczny: Książka, w szczególności rozdziały 4-8 części I oraz wszystkie rozdziały części II, z powodzeniem może stanowić podręcznik dla studentów szkół wyższych z zakresu historii najnowszej Polski i Ukrainy. W niej w sposób usystematyzowany i spójny podane są wiadomości o wydarzeniach i ich przyczynach, jakie miały miejsce w czasie II wojny światowej na Ukrainie Zachodniej. Książka stanowi kompendium wiadomości o stosunkach ukraińsko-polskich okresu międzywojennego i w szczególności okresu II wojny światowej.(…) c) Popularny: Książka pozwala nawet czytelnikowi o podstawowym wykształceniu zapoznać się z przyczynami, przebiegiem oraz skutkami wydarzeń, o których mowa wyżej.
Data wydania: 1995
ISBN: 83-901947-8-3, 8390194783
Wydawnictwo: Selfpublishing
Kategoria: Historia
Stron: 424

Autor

Wiktor Poliszczuk Wiktor Poliszczuk
Urodzony 10 października 1925 roku na Ukrainie (Dubno)
Wiktor Poliszczuk (ukr. Віктор Поліщук) – kanadyjski prawnik i politolog (specjalność: historia myśli politycznej), doktor habilitowany nauk społecznych, dziennikarz i publicysta pochodzenia ukraińsko-polskiego.

Pozostałe książki:

Dowody zbrodni OUN i UPA Gorzka Prawda: Cień Bandery nad zbrodnią ludobójstwa Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA Potępić UPA!
Wszystkie książki Wiktor Poliszczuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl