Gorzka Prawda: Cień Bandery nad zbrodnią ludobójstwa

Wiktor Poliszczuk
Gorzka Prawda: Cień Bandery nad zbrodnią ludobójstwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Nie ma zbrodniczych narodów, są zbrodnicze ideologie i organizacje" Wiktor Poliszczuk Książka poruszająca bardzo trudny i kontrowersyjny temat zbrodni dokonanych przez OUN-UPA na polskiej ludności. Autor stara się w dokładny sposób przedstawić prawdę o tych wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat. Omawia, opierając się na dokumentach archiwalnych, kolejne etapy wykształcania się ukraińskiego nacjonalizmu, jego ideologię, program polityczny OUN, proces powstania i działalność UPA Bandery. Następnie analizuje zagadnienia związane z procesem zniekształcania i fałszowania faktów historycznych, a także sposobami jej odkłamywania w obecnej chwili. Stara się dociec, kto ponosi winę za ówczesne tragiczne wydarzenia oraz kto ponosi winę za gwałt na prawdzie historycznej o zbrodniach struktur OUN
Data wydania: 2004
ISBN: 83-89920-10-7, 8389920107
Kategoria: Historia
Stron: 480

Autor

Wiktor Poliszczuk Wiktor Poliszczuk
Urodzony 10 października 1925 roku na Ukrainie (Dubno)
Wiktor Poliszczuk (ukr. Віктор Поліщук) – kanadyjski prawnik i politolog (specjalność: historia myśli politycznej), doktor habilitowany nauk społecznych, dziennikarz i publicysta pochodzenia ukraińsko-polskiego.

Pozostałe książki:

Dowody zbrodni OUN i UPA Potępić UPA! Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA
Wszystkie książki Wiktor Poliszczuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Gorzka Prawda: Cień Bandery nad zbrodnią ludobójstwa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Gorzka Prawda: Cień Bandery nad zbrodnią ludobójstwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl