Gospodarka bez ekonoma

Andrzej Kidyba
Gospodarka bez ekonoma
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jak zmierzać do dobrobytu? Na to pytanie Czytelnik znajdzie odpowiedź w niniejszej publikacji. Trudny temat, skomplikowane zagadnienia ujęte zostały w sposób zrozumiały i nierzadko dowcipny. Zawsze jednak odpowiedzi ukazują nieubłaganą dla ludzkiego "chciejstwa" logikę prawideł ekonomicznych. Nie da się ominąć ani oszukać złudnymi obietnicami czy też odsuwaniem w czasie trudnych decyzji. Znajdziemy tu wyjaśnienie spraw zasadniczych w teorii ekonomii, ale też i spraw "bieżących", wciąż uparcie powracających w kolejnych latach - i dlatego zawsze aktualnych. Teksty zamieszczone w zbiorze powstały z inspiracji, Towarzystwa Ekonomistów Polskich, które od kilku lat realizuje program publicznej edukacji ekonomicznej pod nazwą "Którędy do dobrobytu?". Inspiracją wreszcie - stały się felietony Profesora Jana Winieckiego - poświęcone tej samej ważnej tematyce gospodarki i teorii ekonomii - które możemy czytać w tygodniku "Wprost", a stanowiące uzupełnienie kwestii podejmowanych w kampanii edukacyjnej TEP. Tak jedne, jak i drugie odpowiadają na pytanie - którędy i jak zmierzac do dobrobytu...
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7416-574-7, 9788374165747
Wydawnictwo: ABC

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Gospodarka bez ekonoma? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@SYSTEM
2008-10-18
Przeczytane

Ciekawy zbiór artykułów. Autor ma bardzo "twarde" poglądy, ale potrafi je trafnie uargumentować i obronić. Lektura nie wymaga głębokiej wiedzy ekonomicznej. Polecam :)

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Gospodarka bez ekonoma. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl