Grand Central

Melanie Benjamin, Jenna Blum, Kristin Hannah, Amanda Hodgkinson ...
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Grand Central
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Zanurz się w świat niezwykłych historii miłosnych.

Każdego dnia tysiące ludzi przewijają się przez perony nowojorskiego dworca Grand Central. Wędrują galeriami, kupują bilety, podziwiają kunsztowne sklepienie i charakterystyczny, czterostronny zegar. Każda z tych osób mogłaby opowiedzieć swoją historię.
Młoda żona czekająca na przyjazd męża z wojny...

Ocalały z Holokaustu mężczyzna, pracujący w barze, gdzie spotyka klientkę, która wygląda jak jego zmarła matka…
Dziewczyna marząca o karierze w Hollywood, oczekująca w Kąciku Pocałunków na pierwsze zdjęcia próbne i swoją szansę…
Dziesięć autorek bestsellerów, zainspirowanych tym miejscem, stworzyło dziesięć opowiadań, których fabuła rozgrywa się tego samego dnia, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej, w czasach nadziei, niepewności, zmian i odnowy.

Jeśli kochasz powieści Kristin Harmel, Sarah McCoy czy Kristiny McMorris, pokochasz i tę książkę.

Data wydania: 2023-02-08
ISBN: 978-83-8031-806-9, 9788380318069
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 432
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Grand Central

31.05.2024

"Grand Central. Historie o wojnie i miłości" to antologia, na którą składają się wspaniałe opowiadania. Nie jest to długa forma, dlatego też poznajemy wielu bohaterów, ale nie zostają oni z nami na długo. Kieydś nie sięgałam często po antologie, ale z czasem bardzo się do nich przekonałam i uwielbiam tą formę. Przyznam szcezrze, że antologie najle... Recenzja książki Grand Central

@Gosia@Gosia × 3

Polecam

28.05.2024

"Grand Central" to zbiór dziesięciu opowiadań znanych autorek, które łączy dworzec Grand Central, na którym przewijają się codziennie tysiące ludzi. To właśnie tam tego samego dnia, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej, obserwujemy fragmenty życia tak odmiennych, a jednak mających wiele wspólnego bohaterów... Z dużym zainteresowaniem sięgnę... Recenzja książki Grand Central

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@tatiaszaaleksiej
2024-06-05
8 /10
Przeczytane

“Prawda była taka, że kochała swoje dzieci ponad przysięgi posłuszeństwa i zrobiłaby wszystko dla ich dobra, nawet je oddała”.

Dziesięć opowiadań i dziesięć autorek, które znam i cenię. To właśnie one spowodowały, że czułam ogromną potrzebę przeczytania tej niesamowitej antologii. Nie wiem, dlaczego, nie potrafię tego wytłumaczyć, ale od zawsze czytam książki o tematyce wojennej i powojennej, niezmiennie mnie przyciągają. Żona czekająca na powrót męża z wojny. Młoda dziewczyna i jej marzenia o karierze w Hollywood. Ocalały z Holokaustu mężczyzna, strach matki przed powrotem męża, który jest tyranem…

Antologia zaskakuje różnorodnością poruszanych tematów. Nowojorski dworzec Grand Central i nieustający tłum ludzi, który prawie nigdy nie maleje. Każdy człowiek z tego tłumu ma jakąś swoją historię. Styl autorek jest przyjemny, lekki, barwny, a poruszane tematy trudne, drastyczne, zaskakujące, wciągające. Wyraźnie czujemy niepokój, napięcie, niemoc, żal, rozgoryczenie, delikatną, nikłą radość i rosnącą nadzieję. Fragmenty z życia postaci, do których czuje się sympatię.

Każde z tych opowiadań, bez wyjątku warte jest przeczytania, są wyjątkowe. Jest to jedna z lepszych antologii, jakie miałam okazję przeczytać, prawdziwa perełka. Poruszają, wzbudzają emocje, zmuszają do myślenia i refleksji nad nieprzewidywalnością ludzkich losów. Bardzo polecam, pozostaję pod wrażeniem.

...

× 10 | link |
@coolturka104
2024-06-11
7 /10
Przeczytane

"Grand Central. Historie o wojnie i miłości" to pełne wzruszeń i emocji opowiadania dziesięciu bestsellerowych autorek. I choć znałam tylko nieliczne z nich, to wszystkie prezentują bardzo wysoki, jeśli chodzi o język i użyte środki stylistyczne, poziom, a obcowanie z ich piórem sprawiło mi niewysłowioną przyjemność.

Wspólnym mianownikiem wszystkich opowiadań jest miejsce akcji, czyli nowojorski dworzec Grand Central oraz jej czas — tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. To opowieści pełne nadziei, niepewności i wielkich zmian, które spodobają się wszystkim pasjonatom historii, literatury kobiecej i dramatycznych opowiadań, nie tylko o miłości.

W powieściach o czasach drugiej wojny światowej często pomija się rolę kobiet. Ich wkład, siła i niezłomność zasługują na to, by w końcu oddać im należy hołd i wiele z zaprezentowanych tu historii właśnie to czyni.

× 4 | link |
@zabciaczytaa
2024-06-10
9 /10
Przeczytane

Grand Central Terminal, pod względem ilości peronów największy dworzec kolejowy na świecie, perełka architektoniczna, a współcześnie pełniący również rolę centrum handlowego, za sprawą dziesięciu utalentowanych pisarek, staje się miejscem, w którym to krzyżują się losy kobiet i mężczyzn tuż po zakończonej wojnie.
"Grand Central. Historie o wojnie i miłości" to zbiór opowiadań, który przenosi czytelnika w czasie do roku 1945 i miejsca, gdzie wracający z wojny żołnierze mieszają się z innymi pasażerami: bankierami, windziarzami, kelnerkami, a do przeszklonych kas biletowych wciąż ustawiają się kolejki. Pracownicy kolei zmieniają tablice z informacjami dla podróżnych, a zewsząd słychać gwar rozmów. Tutaj, pośród pośpiechu zabieganych podróżnych, czas zatrzymuje się dla skrzypka Petera i tancerki Liesel. Tutaj szansy na spełnienie aktorskich marzeń poszukuje wkraczająca w dorosłość Marjorie.
Dworzec kolejowy dla niektórych staje się początkiem nowego życia, miejscem kiełkujących wciąż nadziei, niepewnych radości, a w innych wzbudza strach i niepewność przed tym, co przyniesie jutro.
Czy wracający do domu mąż nadal będzie tyranem? Czy przypadkowe spotkanie w pociągu i kilka chwil rozmowy zapoczątkuje dłuższą znajomość? Czy ucieczka zawsze jest tym najlepszym rozwiązaniem?
Melanie Benjamin, Jenna Blum, Amanda Hodgkinson, Pam Jenoff, Sarah Jio, Sarah McCoy, Kristin McMorries, Alyson Richman, Erika Robuck oraz Karen White stworzyły antologię, która czytelnika por...

| link |
@Gosia
2024-05-31
10 /10
@patrycja.lukaszyk
2024-05-28
7 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Grand Central. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl