Grand jeté, czyli Wielki skok : rozmowa z Witoldem Grucą

Jan Stanisław Witkiewicz
Grand jeté, czyli Wielki skok : rozmowa z Witoldem Grucą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Witold Gruca, jeden z najsłynniejszych polskich tancerzy i choreografów. Karierę rozpoczął w Poznaniu. Przez długie lata był solistą Teatru Wielkiego w Warszawie. W duecie z Barbarą Bittnerówną święcił triumfy na deskach scen Europy i Stanów Zjednoczonych. Stworzył balety do muzyki Bairda, Chaczaturiana, Chopina, Różyckiego, Szymanowskiego, Wagnera i wielu innych. O swym życiu opowiada szczerze i bez zahamowań. Mówi o rodzinnym domu, o artystycznej drodze, o sukcesach, radościach, o potrzebie miłości i ludziach, z którymi wiązał go los.
Data wydania: 2004-04-05
ISBN: 978-83-207-1745-7, 9788320717457
Wydawnictwo: ISKRY
Stron: 120

Autor

Pozostałe książki:

Leksykon operowy Artystyczna uczciwość Rozmowa z Ewą Michnik Balet romantyczny w grafice.Witkiewicz Jan Stanisław The Romantic Ballet in Prints Rudolf Nurejew Życie dla tańca. Rozmowy z Marią Krzyszkowską
Wszystkie książki Jan Stanisław Witkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Grand jeté, czyli Wielki skok : rozmowa z Witoldem Grucą aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Grand jeté, czyli Wielki skok : rozmowa z Witoldem Grucą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl