Balet romantyczny w grafice.Witkiewicz Jan Stanisław The Romantic Ballet in Prints

Jan Stanisław Witkiewicz
Balet romantyczny w grafice.Witkiewicz Jan Stanisław The Romantic Ballet in Prints
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wstęp: John Neumeier Album zawiera 126 dziewiętnastowiecznych grafik pokazujących balet romantyczny, balety i tańce wówczas powstałe, przede wszystkim zaś artystów, zarówno tych bardzo sławnych jak i mniej znanych. Grafiki są jedynym i bardzo często pięknym artystycznie zapisem tego, co w tym czasie w dziedzinie tańca się działo. W rzeczywistości są też jedynym ikonograficznym dokumentem najważniejszego okresu w balecie. Widnieją na nich sceny i kroki, ale również kostiumy i scenografie. Wszystkie pochodzą z prywatnej kolekcji i są pokazywane po raz pierwszy. Książka w wersji polsko-angielskiej, zawiera również informacje o tancerzach i przedstawieniach.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-244-0193-2, 9788324401932
Wydawnictwo: ISKRY

Autor

Pozostałe książki:

Leksykon operowy Grand jeté, czyli Wielki skok : rozmowa z Witoldem Grucą Artystyczna uczciwość Rozmowa z Ewą Michnik Rudolf Nurejew Życie dla tańca. Rozmowy z Marią Krzyszkowską
Wszystkie książki Jan Stanisław Witkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Balet romantyczny w grafice.Witkiewicz Jan Stanisław The Romantic Ballet in Prints aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Balet romantyczny w grafice.Witkiewicz Jan Stanisław The Romantic Ballet in Prints. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl