Gry i zabawy interakcyjne dla dzieci i młodzieży. Cz. 1

Klaus W. Vopel
Gry i zabawy interakcyjne dla dzieci i młodzieży. Cz. 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Gry interakcyjne wykorzystują potencjał energii drzemiącej w dzieciach, czasami uważany za negatywny i szkodliwy w normalnych warunkach domowych oraz przeszkadzający niektórym nauczycielom w realizacji zaplanowanych czynności dydaktycznych, np. chęć do poruszania się i rozmowy, którą odczuwają często dzieci podczas lekcji. Dzięki zabawą interakcyjnym mogą one podczas licznych doświadczeń i krótkich terapii grupowych poruszać swobodnie po sali, porozumiewać się werbalnie i niewerbalnie, nawiązując głębszy kontakt z innymi dziećmi i wyzwalając swoją energię fizyczną. W ten sposób czynniki działające do tej pory negatywnie na proces lekcyjny mogą wspierać uczenie całkiem konstruktywnie.Bardzo ważna jest także werbalna interakcja między dziećmi. Kto pracuje w grupie, uczy się od innych uczestników grupy w pewnych sytuacjach efektywniej, lepiej, intensywniej i z większą motywacją niż ma to miejsce w warunkach normalnych, gdy proces nauczania skoncentrowany jest autokratycznie tylko na nauczycielu.Prawie wszystkie gry interakcyjne zaktywizują zmysł kooperacji u dzieci. Przy wielu formach zabaw wymagane jest współdziałanie dwóch partnerów lub ogólnie grupy, czyli wszystkich obecnych dzieci. W taki sposób uwzględniona zostaje naturalna zdolność dzieci do konstruktywnej współpracy, a większe grupy mogą szybciej wypracować duże poczucie wartości w dzieciach.Do dnia dzisiejszego ukazały się: * Część I Kontakty/ Postrzeganie/ Tożsamość * Część II Uczucie /Rodzina i Przyjaciele * Część III Komunikacja /Ciało /Zaufanie * Część IV Szkoła /Feedback /Wpływy /Współpraca
Data wydania: 1999
ISBN: 978-83-7224-193-1, 9788372241931
Wydawnictwo: Jedność

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Gry i zabawy interakcyjne dla dzieci i młodzieży. Cz. 1 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Gry i zabawy interakcyjne dla dzieci i młodzieży. Cz. 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl