Herbarz szlachty śląskiej : informator genealogiczno-heraldyczny. T. 3, H-K

Roman. Sękowski
Herbarz szlachty śląskiej : informator genealogiczno-heraldyczny. T. 3, H-K
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Po raz pierwszy w Polsce ukazuje się informator o rodach i herbach szlachty śląskiej. Dzieje śląskich rodów są nieodłącznie związane z historią wszystkich śląskich księstw, miast i wsi, z dziejami ich mieszkańców. Prócz bogactwa śląskich herbów ?Herbarz szlachty śląskiej" zawiera także noty genealogiczne, które pozwolą spojrzeć na historię Śląska poprzez dzieje poszczególnych rodów i ich przedstawicieli. Herbarz zawiera też informacje dotyczące historii miejscowości, majątków, zamków, z których część znana jest dziś jedynie ze źródeł pisanych, a ich domniemana lokalizacja nie została jeszcze zweryfikowana w toku badań archeologicznych. Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu odbiorców: historyków, historyków sztuki, miłośników regionu oraz wszystkich interesujących się heraldyką i genealogią, a także historią Śląska.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7183-291-8, 9788371832918
Wydawnictwo: Videograf

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Herbarz szlachty śląskiej : informator genealogiczno-heraldyczny. T. 3, H-K aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Herbarz szlachty śląskiej : informator genealogiczno-heraldyczny. T. 3, H-K. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl