Higgs. Odkrycie boskiej cząstki

Jim Baggott
Higgs. Odkrycie boskiej cząstki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Odkrycie bozonu Higgsa, nazywanego często boską cząstką, wymagało największych i najbardziej kosztownych doświadczeń w historii nauki. Okazało się, że warto było wydać miliardy na budowę Wielkiego Zderzacza Hadronów. Po czterdziestu ośmiu latach od momentu, gdy Peter Higgs sformułował swoje przewidywania dotyczące nowego bozonu i związanego z nim pola, odnaleziono w końcu nieuchwytną cząstkę, dowodząc tym samym, że to pole Higgsa jest odpowiedzialne za powstawanie jednej z najbardziej podstawowych własności fizycznych w naszym Wszechświecie – masy. Wygląda na to, że bardzo dużo zawdzięczamy istnieniu tego pola. To jeden z powodów, dla których bozon Higgsa, czyli cząstkę pola Higgsa, nazwano boską cząstką.

Odkrycie bozonu Higgsa to także najsilniejszy dowód przemawiający za tym, że Model Standardowy rzeczywiście opisuje podstawową strukturę Wszechświata.

W swojej najnowszej książce Jim Baggott wyjaśnia, co w istocie fizycy odkryli, czym jest pole Higgsa i związana z nim boska cząstka oraz dlaczego ma to tak ogromne znaczenie dla naszej wiedzy o Wszechświecie.

Jim Baggott jest wielokrotnie nagradzanym autorem książek popularnonaukowych i byłym wykładowcą Uniwersytetu w Reading. W Polsce ukazała się jego „Teoria kwantowa. Odkrycia, które zmieniły świat” (2013).

Tytuł oryginalny: Higgs : the invention and discovery of the `God particle`
Data wydania: 2014-05-13
ISBN: 978-83-7839-766-3, 9788378397663
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Na ścieżkach nauki
Stron: 272
dodana przez: jatymyoni
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jim Baggott Jim Baggott
Urodzony 2 marca 1957 roku w Wielkiej Brytanii (Southampton)
Jim Baggott – brytyjski chemik i utalentowany popularyzator nauki, autor książek „Atomic: The First War of Physics and the Secret History of the Atomic Bomb, 1939–1949”, „A Beginner's Guide to Reality”, „Beyond Measure: Modern Physics, Philosophy, a...

Pozostałe książki:

Masa. Od greckich atomów do pól kwantowych Początek. Naukowa historia stworzenia Pożegnanie z rzeczywistością. Jak współczesna fizyka odchodzi od poszukiwania naukowej prawdy Przestrzeń kwantowa Kwantowa rzeczywistość
Wszystkie książki Jim Baggott

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Higgs. Odkrycie boskiej cząstki nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Higgs. Odkrycie boskiej cząstki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl