Historia antysemityzmu. Tom 1-2

Leon Poliakov
Historia antysemityzmu. Tom 1-2
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dla świata nauki Poliakov jest przede wszystkim pionierem badań historycznych nad problematyką antysemityzmu, które prowadził przez ponad pół wieku, i które doprowadziły go do zakwestionowania wielu obiegowych opinii na ten temat.

Niezaprzeczalną zasługą Historii antysemityzmu jest nieredukowanie antysemityzmu do wariantu narodowo-socjalistycznego. Według uczonego, podstawowym źródłem antysemityzmu i rasizmu był roszczący sobie pretensje do uniwersalizmu antropocentryzm europejski.

Historia antysemityzmu może spełnić rolę inspiracji raz jeszcze, tym razem w odniesieniu do polskich badaczy tej problematyki, a to dzięki niniejszemu pierwszemu polskiemu wydaniu dzieła. Dzisiaj z perspektywy ponad pięćdziesięciu lat od ukazania się pierwszego tomu pracy, znacznie lepiej i bardziej obiektywnie możemy ocenić zrealizowane przez Poliakova przedsięwzięcie, weryfikując nasz osąd dzięki posiadanej wiedzy o czasie i realiach politycznych, w których przyszło żyć Autorowi.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-242-0898-2, 9788324208982
Wydawnictwo: Universitas

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Historia antysemityzmu. Tom 1-2 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia antysemityzmu. Tom 1-2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl