Historia kotów

Madeline Swan
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Historia kotów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Jeśli myślisz, że kot kiedykolwiek dał się udomowić, to się mylisz!
Ikona popkultury, najpopularniejszy bohater internetu, obiekt zbiorowej histerii – KOT. Teraz możesz poznać jego historię: od czasów boskiego kultu w starożytnym Egipcie, przez stosy średniowiecza i nowożytności, aż po powrót w chwale na współczesne salony.
Koty były zwiastunami nieszczęścia i pupilami czarownic. Zbawcami rolników i gospodarstw domowych. Z czarnych wyrabiano „lek” na ślepotę. Jeden został nawet oficjalnym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Jedni je kochają, inni ich nienawidzą. Koty mają to gdzieś.
„Historia kotów” to dzieje ich trudnego związku z ludźmi, książka pełna ciekawostek i zaskakujących epizodów.

Tytuł oryginalny: A Curious History of Cats
Data wydania: 2021-05-19
ISBN: 978-83-240-7940-7, 9788324079407
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Stron: 288
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O sławnych ludziach i ich kotach

20.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Na czytniku „Historia kotów” przedstawia się jako „Sławne koty i ich ludzie” choć najbardziej adekwatnym tytułem byłoby „Sławni ludzie i ich koty”. I właśnie tym „Historia kotów” jest najbardziej: Zbiorem anegdot o znanych postaciach z kręgów polityki, kultury, sztuki oraz ich mruczkach wzbogaconych o dość symboliczny konspekt historyczny. Madeli... {} Recenzja książki Historia kotów

@Jagrys@Jagrys {}× 14

MORDERCZY DRAPIEŻNIK, CZY DOMOWY PUPIL?

29.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

 Jako właścicielka trzech kotów dość często o nich czytam, przeważa jednak ta część literatury, która dotyczy pielęgnacji, karmienia i ogólnie kondycji kota, głównie tej związanej ze zdrowiem, a raczej chorobami przeróżnymi, dlatego tego typu książki są fajną odmiana i chętnie po nie sięgam wiedząc, że zawsze czegoś nowego się o nich dowiem... {} Recenzja książki Historia kotów

@czerwonakaja@czerwonakaja {}× 5

Moja opinia o książce

Opinie

@marek.wasinski.king
2021-05-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Na świecie istnieje mnóstwo interesujących gatunków zwierząt, ale chyba żaden tak bardzo nie zawrócił ludzkości w głowie jak koty. Filmiki w Internecie, zdjęcia z pupilami, przebieranie ich w różne stroje. Szaleństwo na ich punkcie nie zna granic, nic zatem dziwnego, że ktoś zdecydował się napisać książkę zabierającą nas w podróż po historii kotów. Dziś ten tytuł możemy przeczytać także w Polsce za sprawą wydawnictwa Znak Horyzont.

„Historia kotów” Madeline Swan, to pełna ciekawostek, nawiązań do mitologii, a także kultury i sztuki, w których od tysięcy lat obecne są koty. Książka przedstawia nam ewolucję od morderczego drapieżnika po domowego ulubieńca, skupiając się na charakterystycznych dla tych zwierząt cechach i zachowaniach.

Śledzimy losy kotów od starożytności, przez średniowiecze, aż po epokę wiktoriańską i współczesność. Po lekturze książki jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć skąd fascynacja i przywiązanie człowieka do kota. Obserwujemy jak jego pozycja w społeczeństwie zmieniała się od obiektu uwielbienia, przez symbol szatana, aż po udomowionego, choć nie w pełni podporządkowanego zwierzaka.

Czytając książkę dowiadujemy się jacy sławni twórcy uwielbiali koty, a którzy ich nienawidzili, jaką rolę odgrywały koty głównie kojarzone jako szczurołapy, dlaczego w pewnym okresie były one łączone z wiedźmami. Informacji i nazwisk jest tu po prostu cała masa! Jednocześnie, trzeba podkreślić, że...

{} | link |
@czerwonakaja
2021-06-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Jagrys
2021-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane Posiadam ebook

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia kotów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl