Historia Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec… czyli jak psuliśmy robotę naszym sąsiadom. Tom 1

Jan Wróbel
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Historia Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec… czyli jak psuliśmy robotę naszym sąsiadom. Tom 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Jakiego sąsiada Polacy lubią najbardziej? ŻADNEGO :) Nam się trafili „troskliwi” sąsiedzi. Przez całe wieki dbali o to, żeby nam nie było za dobrze. Choć często mieliśmy pod górkę, zwykle i tak w końcu to my byliśmy górą! Zdarzyło nam się siedzieć na moskiewskim tronie. W chwilach próby popsuliśmy nawet zabory… Troszkę niemiecką okupację… A potem komunizm… uwalniając przy okazji pół Europy spod sowieckiej władzy. Jan Wróbel popsuł nudę, pisząc o naszej historii w sposób arcyciekawy. Udowodnił, że można być dumnym z przodków i świetnie się bawić. Oto niezwykły zestaw narodowych psujstw. Historia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. O Polakach tak lekko i mądrze, z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem, nie pisał jeszcze nikt. To książka inna niż wszystkie, które znasz. Przeczytasz ją z wypiekami na twarzy. I będziesz chcieć więcej! Opis z okładki książki.
Data wydania: 2015-04-06
ISBN: 978-83-240-3052-1, 9788324030521
Wydawnictwo: Znak
Stron: 208

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

My? Psuje? Nigdy w życiu!

3.05.2015
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czytając recenzje powieści historycznych często natykam się na sformułowania typu „szkoda, że podręczniki do historii nie są tak napisane”, „szkoda, że nie uczą o tym w szkołach”, „nienawidziłam lekcji historii, ale ta książka wydaje się fajna”. Wniosek nasuwa się jeden - nauczyciele historii źle uczą swojego przedmiotu i nie potrafią dotrzeć do s... {} Recenzja książki Historia Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec… czyli jak psuliśmy robotę naszym sąsiadom. Tom 1

Moja opinia o książce

Opinie

@zooba
2019-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam Z historią w tle

Z pewną rezygnacją muszę przyznać, że kiedy czytam w opisie książki coś w stylu „będziesz płakać ze śmiechu” nigdy tak się nie dzieje. W zasadzie powinnam takie teksty traktować jako ostrzeżenie. Podobnie było w tym przypadku – dla odprężenia i inteligentnego odmóżdżenia wzięłam do ręki humorystyczną wersję historii Polski od początku XVII wieku do końca XX wieku. Owszem była ona przedstawiona z przymrużeniem oka, bez zadęcia, martyrologii, patosu, ale nie pokulałam się po podłodze ze śmiechu. Tyle tytułem wyjaśnienia, co do potencjału rozrywkowego tej pozycji.
Natomiast jeśli chodzi o warstwę poznawczą czuję się bardzo usatysfakcjonowana. Autor wziął na tapetę okres historii Polski, kiedy nasza świetność zaczęła się kończyć, a dzieje komplikować, magnateria tworzyła koterie, sąsiedzi wtrącali się do wewnętrznych spraw, potem rozbiory, nieudane powstania, mnóstwo partii (te wszystkie PPSy zawsze mi się myliły, nie mogli się dogadać? Uczniom byłoby lżej.) i wreszcie odzyskanie niepodległości. Jan Wróbel przedstawił wydarzenia historyczne tak, że poukładały mi się wreszcie w głowie. Powskakiwało dużo różnych wiadomości, nabrały sensu, zobaczyłam je w szerszej perspektywie. No i było to wszystko tak strawnie podane, czasami w formie bloga, wpisów twitterowych, profilów facebookowych i krótkich komiksów – te były najbardziej śmieszne i myślę, że był to dobry pomysł.
Komu poleciłabym – dorosłym, którzy mówią jaka to historia jest straszliwie nudna i uczniom dla rozjaśnieni...

{} | link |
@Beata_
2019-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane E-booki Posiadam
@francamaja
2015-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec… czyli jak psuliśmy robotę naszym sąsiadom. Tom 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl