Historia powszechna. Wiek imperializmu

K.A. Ballhatchet, Raimondo Luraghi, Bruno Bongiovanni, Walter Lafeber ...
Historia powszechna. Wiek imperializmu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książki prezentujące historię powszechną Polski i świata. Każdy tom serii to profesjonalne przedstawienie faktów i ciekawy opis wydarzeń, które decydowały o losach milionów ludzi. W niniejszym tomie m.in: - Tworzenie się imperium amerykańskiego - Secesja Południa i amerykańska wojna domowa - Chiny a Europa epoki rewolucji przemysłowej - Wiek imperializmu: rys historyczny - Wzrost zaludnienia w Europie i wielkie migracje - Kwestia agrarna w XIX-wiecznej Europie - Rewolucja przemysłowa we Francji i w Niemczech - Kraje opóźnione w rozwoju przemysłowym - Ruch robotniczy i II Międzynarodowka - Walka polityczna i konflikty społeczne w liberalnych Włoszech - Epoka Giolittiego - Anglia w epoce wiktoriańskiej - III Republika Francuska - Cesarstwa Europy Centralnej - Imperia wschodnie - Reformy Meiji w Japonii - Brytyjskie Indie na przełomie XIX i XX wieku - Podział Afryki kolonialnej - Francuskie imperium kolonialne w XIX w.
Data wydania: 2008
Wydawnictwo: Gazeta Wyborcza
Kategoria: Historia
Stron: 783

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Historia powszechna. Wiek imperializmu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia powszechna. Wiek imperializmu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl