Hurtownie danych

Agnieszka Chodkowska-Gyurics
Hurtownie danych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tematyka hurtowni danych, choć niezwykle aktualna, doczekała się w języku polskim jedynie nielicznych opracowań. Wiedza z tej dziedziny jest rozproszona, co utrudnia osobom zainteresowanym zarówno wyrobienie sobie spójnego obrazu zagadnienia, jak i rozwiązywanie konkretnych problemów. Książka zawiera całościowy wykład teoretyczny, ale przede wszystkim koncentruje się na praktyce; nie ogranicza się do omówienia zasad i reguł, lecz opisuje także liczne rafy i pułapki czyhające na projektantów i programistów. Tam, gdzie możliwe jest więcej niż jedno poprawne rozwiązanie, podano ich kilka, dzięki czemu Czytelnik może wybrać podejście najlepiej dopasowane do własnych wymagań. Dowiesz się: •jak zaprojektować hurtownię danych od modelu koncepcyjnego, przez logiczny po model fizyczny •jak zagwarantować wydajne zasilanie hurtowni •jak sprawić, by zasilanie hurtowni nie spowalniało aplikacji operacyjnych •jak zapewnić wydajne działanie wdrożonej hurtowni Powinieneś znać: •podstawy projektowania relacyjnych baz danych •podstawowe pojęcia związane z bazami danych •podstawy języka SQL •podstawy zarządzania bazami danych Wszystkie omówione zagadnienia – teoretyczne i praktyczne – zostały zilustrowane przykładami. Na końcu książki Czytelnik znajdzie słownik najważniejszych pojęć oraz krótki słownik angielsko-polski.
Data wydania: 2014-08-19
ISBN: 978-83-01-17842-0, 9788301178420
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 338

Autor

Agnieszka Chodkowska-Gyurics Agnieszka Chodkowska-Gyurics Agnieszka Chodkowska-Gyurics, znana też jako nureczka. Informatyk, autorka połowy powieści (drugą połówkę napisał Tomasz Bochiński – prywatnie mój mąż) i kilku opowiadań, tłumaczka, miłośniczka mopsów oraz serialu Star Trek, ze szczególnym uwzględni...

Pozostałe książki:

Carskie źródło Nadzy ludzie Inwazja Pan Whicher w Warszawie Ostatnia sprawa
Wszystkie książki Agnieszka Chodkowska-Gyurics

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Hurtownie danych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Hurtownie danych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl