I po bólu

Nick Potter
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
I po bólu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Boimy się go i zrobimy niemal wszystko, by go uniknąć. Ból, chociaż nieprzyjemny, jest niezbędny. To właśnie on mówi nam, że nasze ciało nie działa dobrze.

Nick Potter, czerpiąc ze swojej wiedzy z zakresu biologii, ewolucji i zachowań społecznych, przedstawia całkowicie nowe rozumienie bólu i jego przyczyn. Przywołując historie pacjentów, pokazuje, jak przerwać błędne koło bólu, niepokoju i stresu.

Dzięki tej książce zrozumiesz, czym jest ból, dlaczego go odczuwasz i co chce ci powiedzieć. Nauczysz się dostrzegać pierwsze objawy choroby. Dowiesz się, co możesz zrobić, by się uleczyć. Stres i niepokój niszczą nasze zdrowie w ukryty sposób. Nick Potter udowadnia, że zrozumienie tego ma kluczowe znaczenie w leczeniu chronicznego bólu.

Wydanie 1 - Wyd. Otwarte
Tytuł oryginalny: The Meaning of Pain
Data wydania: 2023-05-17
ISBN: 978-83-8135-027-3, 9788381350273
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 288
dodana przez: Vernau

Autor

Nick Potter Zaczął interesować się medycyną, gdy kontuzja kręgosłupa zmusiła go do refleksji na temat działania bólu i urazów w organizmie. Jest osteopatą od 25 lat i specjalizuje się w leczeniuurazów, zajmując się przyczynami bólu. Pracował z elitarnymi bie...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

I po bólu

4.07.2023

"Gdy obca ci sielanka w tkankach, ukojenia szukaj w ćwiczeniach" Poradnik "I po bólu. Nieoczywiste źródła bólu i sposoby na jego przezwyciężenie" to prawdopodobnie debiut Nicka Pottera. Ten autor jest osteopatą. Nazywają go Nick-the-Neck, ponieważ wyspecjalizował się w urazach kręgosłupa szyjnego. W swojej książce opisuje, jak doszło do tego, że ... Recenzja książki I po bólu

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@przyrodazksiazka
2023-05-26
10 /10
Przeczytane

Powiem wam, że nie sądziłam, iż przeczytam ją tak szybko i to w takim skupieniu i zainteresowaniu. Styl jakim jest napisana jest bardzo prosty, lecz zawiera bardzo dużo nazw różnych chorób, czy też dolegliwości o których w ogóle nie słyszałam. Bierze się to z lekarskiego żargonu, który autor później nam tłumaczy. Wpierw zawsze podaje sytuację bólową, opisuje ją i nazywa, a później tłumaczy o co chodziło i co mogło być tego powodem. Jednak zanim do tego przejdzie, na kliku pierwszych stronach opowie nieco o sobie, gdzie się uczył, kiedy zdobywał specjalizacje, komu pomagał, w jaki sposób uczył się pomagać innym i do czego go to doprowadziło. Następnie poznamy odpowiedź co to jest ból, skąd bierze swoją przyczynę i dlaczego możemy go odczuwać nawet w momencie, kiedy nam nic nie dolega. Nie uwierzycie, ale w końcu dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak zjawisko współdzielone. Autor podaje przykład kobiety po porodzie, kiedy to mężczyzna może odczuwać bóle, które ona przechodzi! Ja mogę podać swój przykład z życia wzięty. Ilekroć mój mąż za dużo wypije i ma na drugi dzień kaca, to nie uwierzycie, ale ja mam go razem z nim:-( Do tej pory nigdy tego nie rozumiałam, bo jak to było możliwe, że ja nie pijąc alkoholu zawsze miałam jego objawy? Było mi niedobrze, strasznie cały dzień bolała mnie głowa i nie miałam apetytu, a nawet nie spałam wtedy z nim w jednym pokoju. To naprawdę potrafi człowieka wykończyć. Teraz przynajmniej wiem skąd się to bierze. Podręcznik podaje, że...

| link |
@ania13080_wp.pl
2023-06-28
9 /10

#współpracabarterowa z @wydawnictwootwarte

Kiedy czujemy ból szukamy fizycznej przyczyny. Często jednak dzieje się tak, że nie możemy takowej znaleźć. Zdarza się też, że czujemy ból w miejscu, w którym przyczyna fizyczna została już wyleczona.

Dlaczego tak się dzieje? Czy ból może istnieć bez uszkodzonych tkanek? Jaki wpływ na ból ma stres?

Na te oraz wiele innych pytań odpowie wam książka #ipobólu autorstwa osteopaty Nicka Pottera.

Autor zajmuje się na codzień leczeniem przewlekłego bólu. W swojej książce ukazuje nam genezę bólu, jego rolę w naszym życiu i czynniki, które mogą go wywołać. Tłumaczy dlaczego ważne jest podejście biopsychospołeczne, czym jest dobry i zły stres, jak możemy łagodzić ból poprzez regulację oddechu oraz co wspólnego mają wspomnienia z odczuwaniem bólu dziś.

Daje nam dużą dawkę wiedzy w przystępnym, prostym języku. Dodaje sporo porad i historii swoich pacjentów. Odnosi się do odległej przeszłości i badań naukowych, popierając wszystkie swoje tezy naukowymi doświadczeniami.

Książki nie czyta się jak typowego poradnika - mnie wciągnęła równie mocno co dobry kryminał.
Jest sporo ciekawych informacji o stresie i otyłości, wpływie używek (m.in. kawy, cukru, nikotyny). Zdecydowanie korzystny dla mnie będzie rozdział z poradami dotyczącymi oddychania.

Obszerna bibliografia daje nam możliwość poszerzania wiedzy w jeszcze większym zakresie jeśli tematyka nas zainteresuje.
Zdecydowanie...

| link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2023-06-24
10 /10
Przeczytane

Każdy z nas boi się bólu. Niesie on zazwyczaj złe wieści. A czym jest ból? Na pewno nieprzyjemnym przeżyciem zmysłowym i emocjonalnym. Wynika z faktycznym lub potencjalnym uszkodzeniem tkanki.

Autor „I po bólu. Nieoczywiste źródła bólu i sposoby jego przezwyciężenie” pisząc tę książkę opiera się na prawdziwych historiach swoich pacjentów. Książka w bardzo dokładny i dość obszerny sposób opisuje czym jest ból, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nasze samopoczucie. Nick Potter często przywołuje czasy prehistoryczne i tłumaczy nam co z nich została nam w naszych genach. Dość szczegółowo zastał tutaj również omówiony problem stresu i tego co on wywołuje w naszych organizmach.

Z książki dowiemy się wielu ciekawych zagadnień związanych z bólem, między innymi:

· Czym jest metoda Biopsychospołeczna?
· Czy możemy odczuwać ból, chociaż nie ma on fizycznej przyczyny?
· Co tak naprawdę przekazuje nam ból? Jaki komunikat?
· Czym jest dobry i zły stres?
· O co tak naprawdę chodzi z bólem pleców?
· Jakie są metody łagodzenia bólu?

Jeśli zmagacie się z jakimś mniejszym lub większym bólem, to bardzo polecam „I po bólu. Nieoczywiste źródła bólu i sposoby jego przezwyciężenie”. Być może zrozumiecie lepiej jego przyczynę, spojrzycie na niego trochę inaczej i uda się Wam rozwiązać problem z nim związany.

| link |
@paulaczyta
2023-05-17
8 /10
Przeczytane

Nieoczywiste źródła bólu i sposoby na jego przezwyciężenie

Ból jest czymś, czego każdy z nas wolałby unikać. Przeraża nas, robimy wszystko, żeby się go pozbyć. Potrafi utrudnić życie i być naprawdę jest do zniesienia. Jednak bol jest częścią życia i nie da się go w ogóle nie odczuwać. Nie trzeba jednak strasznie cierpieć. Dzięki tej książce możemy zrozumieć bol, a przede wszystkim znaleźć sposoby jak sobie z nim radzić.

Bol mówi na tym o tym że coś jest nie tak z naszym ciałem. Jest bardzo ważnym sygnałem mówiącym o tym, że musimy się czemuś uważniej przyjrzeć, zadbać o siebie i o swoje zdrowie, bo to przecież jest najważniejsze.

Autor pomaga nam tutaj zrozumieć czym jest bol, dlaczego go odczuwamy i co ten bol próbuje nam powiedzieć. Widzimy tutaj pierwsze objawy choroby i to jak je leczyć. Bardzo dokładnie przyglądamy się tutaj chronicznemu bólowi i temu jaki wokół ma na niego stres i niepokój.

To książka pełna wiedzy, przedstawionej w przystępny sposób, a przede wszystkim bardzo ważnej i potrzebnej. Każdy z nad doświadcza bólu więc dobrze jest go zrozumieć i uleczyć. To książka która zdecydowanie warto przeczytać, może zmienić sposób myślenia o bólu.

| link |
@ixzca
@ixzca
2023-05-30
4 /10

Pierwszy poradnik od dawna, który nie był dla mnie.

Mam problem z oceną tej książki. Wydawałoby się, że będzie to ciekawy poradnik, z którego będziemy mogli wynieść dużą wiedzę. Bo w końcu według autora książki, ból bierze się z mózgu.

Kupuję te słowa i jestem w stanie uwierzyć w to stwierdzenie, ponieważ nasz mózg potrafi naprawdę wiele. Nie kupuję jednak formy tego poradnika i fachowego języka.

Mimo wszystko, lubię jak w tego typu książkach „coś się dzieje”. Lubię czuć, że autor mówi do mnie. Że pomoże mi, nawet jeśli nie wie kim jestem. Tutaj miałam wrażenie, że siedzę na wykładzie znienawidzonego przedmiotu i staram się chłonąć wiedzę, ale bez skutku.

Jest to na pewno dobre źródło wiedzy odnośnie bólu i skąd się bierze. Autor przedstawił również niekonwencjonalne metody leczenia. Jednak bardzo raziła mnie nagonka na lekarzy i ich niedociągnięcia w leczeniu.

Brakowało mi takiego miejsca tylko dla mnie w tej książce. Zazwyczaj są to różnego rodzaju psychotesty. Tutaj tego zabrakło. Nie podobały mi się też rozpisane w formie przykładu.

Nie identyfikowałam się z żadnym problemem. Dlatego ten poradnik nie był dla mnie.

| link |
@mommy_and_books
2023-07-04
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka I po bólu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat