I tak człowiek trafił na psa

Konrad Lorenz
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
I tak człowiek trafił na psa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

l tak człowiek trafił na psa to jedna z najpiękniejszych książek Konrada Lorenza. Z pasją i wielką miłością do czworonożnych przyjaciół człowieka autor przedstawia historię udomowienia psa oraz najważniejsze zagadnienia wynikające z tego faktu. Poznajemy gatunki psów, ich indywidualne cechy, sposoby komunikowania się między sobą i z ludźmi. Oglądamy życie psów od narodzin aż po smutny moment śmierci. Razem z autorem cieszymy się z psich figlów, poznajemy ich bezgraniczne zaufanie do swego pana, przysłowiową wierność i skomplikowaną psychikę. Książka, ozdobiona zabawnymi rysunkami autora, jest najważniejszą lekturą dla każdego miłośnika psów.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-89700-46-9, 9788389700469
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Z żukiem
Stron: 112
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Konrad Lorenz Konrad Lorenz
Urodzony 7 listopada 1903 roku w Austrii (Wiedeń)
Konrad Zacharias Lorenz – austriacki zoolog i ornitolog, twórca nowoczesnej etologii, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny w 1973 roku. Studiował zachowanie zwierząt, zwłaszcza zjawisko wdrukowania u gęgawy.

Pozostałe książki:

Tak zwane zło King Solomon's Ring Regres człowieczeństwa Odwrotna strona zwierciadła. Próba historii naturalnej ludzkiego poznania Rozmawiał z bydlątkami, ptakami i rybami
Wszystkie książki Konrad Lorenz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka I tak człowiek trafił na psa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
8 /10
Przeczytane Posiadam Biologia_medycyna_1

„I tak człowiek trafił na psa” noblisty Konrada Lorenza to urocza miniaturka literacka; pochwała tysięcy pięknych relacji, które gatunek ludzi zbudował z towarzyszącymi mu na dobre i złe psiakami.

Książka jest zbiorem ciekawych opowiastek ułożonych w formę tematycznych esejów. Autor, wybitny etolog i wieloletni posiadacz psów, skupił się na opisaniu konkretnych zachowań psów w interakcji z innymi psami, innymi gatunkami zwierząt i ludźmi. Każdą przytoczoną sytuację obudował dodatkowo podając sens takiego a nie innego zachowania. Jak powinniśmy rozumieć gesty, sposób szczekania czy przyjętą sylwetkę naszego pupila?

Zdecydowanie ciekawsze teksty o psim świecie odnalazłem w drugiej części. Niektóre były bardzo zabawne, jak relacje z kotami (str. 89-93), czy pozorna zawiść między mieszkającymi po sąsiedzku psami, które mogą zajadle szczekać w sytuacji bezpiecznego wzajemnego odseparowania płotem, ale wystarczy pozbawić je tej przeszkody, a można się zdziwić zachowaniem zaskoczonych tym faktem psów (107-108).

Lorenz przytacza mnóstwo sytuacji z własnego życia wśród zwierząt. Opisuje każdy etap rozwoju fizycznego i emocjonalnego psów - od przegryzania pępowiny przez suki po nieuchronność przeżywania przez ludzi odejścia swych czworonożnych przyjaciół. Krytykuje jednostronność celu hodowli rasowych, skupionych na detalach anatomicznych i stopniu zgodności z przyjętym ideałem fizjonomii. Definiuje różne strefy otoczenia psa, które determinują jego zachowa...

× 2 | link |
@MLB
2021-06-22
8 /10
Przeczytane Posiadam Popularnonaukowe/non-fiction/reportaż
@jatymyoni
2020-12-24
8 /10
Przeczytane Dawno temu przeczytane Przyrodnicze L. niemiecka i austriacka Z mojej półki
@IvanG
2019-11-25
6 /10
Przeczytane Posiadam 2014
@MgorzataM
2019-11-18
7 /10
Przeczytane Y: 2017 N: Nobelpriset X: Zwierza

Cytaty z książki

O nie! Książka I tak człowiek trafił na psa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl