Ignacy Loyola

Tadeusz Żychiewicz
Ignacy Loyola
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Seria Wydawnictwa WAM Wielcy Ludzie Kościoła przedstawia czytelnikowi panoramę postaci współtworzących Kościół na przestrzeni wieków. Nie zapominając o uczuciach, emocjach, radościach i smutkach czy wreszcie potknięciach swoich bohaterów, kolejne książki odkrywają bieg życia, twórczość i najważniejsze osiągnięcia prezentowanych bohaterów na tle szeroko ujętych procesów historyczno - kulturowych. Autor w sposób bardzo przystępny przybliża postać Ignacego Loyoli (1491-1556), świętego, założyciela Towarzystwa Jezusowego. Jako oficer wicekróla Nawarry został ranny w obronie pampeluńskiej twierdzy. W czasie rekonwalescencji dokonało się jego nawrócenie. Później prawie rok spędził samotnie w Monresie i tam zrodziły się jego Ćwiczenia duchowne, które przez wieki wzbogacać będą duchowość chrześcijańską, pojmowanie Boga, człowieka, świata i kościoła oraz dynamizować działalność jezuitów.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7097-881-5, 9788370978815
Wydawnictwo: WAM

Autor

Tadeusz Żychiewicz Tadeusz Żychiewicz
Urodzony 12 stycznia 1922 roku w Polsce (Bratkowice)
Tadeusz Żychiewicz - dziennikarz, historyk sztuki, publicysta religijny, teolog i redaktor „Tygodnika Powszechnego”. Walczył w Armii Krajowej. Córką Tadeusza Żychiewicza jest Martyna [email protected]

Pozostałe książki:

Dom ojca
Wszystkie książki Tadeusz Żychiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ignacy Loyola nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ignacy Loyola. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl