Ilko Szwabiuk (obrazek z życia ludu huculskiego w Galicji)

Kajetan Abgarowicz "Abgar Sołtan"
Ilko Szwabiuk (obrazek z życia ludu huculskiego w Galicji)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kajetan Abgarowicz, publikujący pod pseudonimem Abgar Sołtan, polski dziennikarz, powieściopisarz i nowelista pochodzenia ormiańskiego, napisał „Ilko Szwabiuka” w 1896 roku. Utwór wyrażał zainteresowania autora kulturą huculską i pokazywał fascynujący świat styku dwu kultur. Huculi, rusińscy górale zamieszkający wschodnie Karpaty, znani są dziś głównie z hodowli wytrzymałej i bardzo użytecznej rasy koni huculskich. Żyjący na uboczu, z dala od większych ośrodków, wytworzyli bardzo ciekawą i oryginalną kulturę regionalną, do której popularyzacji w Polsce przyczyniła się twórczość Abgarowicza.
Data wydania: 2012-09
ISBN: 978-83-7884-133-3, 9788378841333
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Inpingo
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Kajetan Abgarowicz "Abgar Sołtan" Kajetan Abgarowicz "Abgar Sołtan"
Urodzony 7 sierpnia 1856 roku na Ukrainie (Czerniów)
Kajetan Abgarowicz herbu własnego, pseudonim Abgar Sołtan – polski dziennikarz, powieściopisarz i nowelista pochodzenia ormiańskiego, reprezentant gawędy szlacheckiej. Urodził się w rodzinie ziemiańskiej jako syn Franciszka i Salomei z Przysteckich...

Pozostałe książki:

Dobra nauczka Ilko Szwabiuk (obrazek z życia ludu huculskiego w Galicji) Nie ma metryki Oddajcie mi żonę Polubowna ugoda Rusini Rywale Widziane i odczute Z carskiego imperium Z carskiej imperyi
Wszystkie książki Kajetan Abgarowicz "Abgar Sołtan"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ilko Szwabiuk (obrazek z życia ludu huculskiego w Galicji) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ilko Szwabiuk (obrazek z życia ludu huculskiego w Galicji). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat