In Trump We Trust. Stosunek Aleksandra Dugina do Donalda Trumpa i jego wizji Stanów Zjednoczonych Ameryki

Krzysztof Karczewski
In Trump We Trust. Stosunek Aleksandra Dugina do Donalda Trumpa i jego wizji Stanów Zjednoczonych Ameryki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Aleksandr Gieljewicz Dugin to jeden z ciekawszych myślicieli rosyjskich. Jest on równocześnie filozofem, geopolitykiem, mistykiem, ideologiem, a także doradcą rządzących ekip Federacji Rosyjskiej. Jego myśl wciąż ewoluuje, a nawet zaskakuje nagłymi zwrotami ideowo-politycznymi. Jednym z takich znaczących zwrotów jest od 2016 roku zmiana nastawienia A. Dugina do osoby i programu politycznego Donalda Trumpa, a także do przeciętnych Amerykanów. Co spowodowało zainteresowanie A. Dugina kontrowersyjnym miliarderem z Queens Jakie pobudki kryją się za tym zaciekawieniem D. Trumpem i kulturą amerykańską Dlaczego wspomniany filozof za przykład antykapitalizmu stawia właśnie Trumpowską wizję USA i - szerzej - konserwatywną i chrześcijańską stronę amerykańskiego liberalizmu, "Starą Amerykę" Czy A. Dugin jest bardziej ideologiem, czy pragmatykiem Na powyższe pytania można znaleźć odpowiedź w niniejszej monografii. Autor wnikliwie analizuje teksty Rosjanina, rekonstruuje jego tok myślenia i stawia hipotezę co do przyszłości jego poglądów na temat Amerykanów. Monografia bazuje na źródłach rosyjsko- i anglojęzycznych.
Data wydania: 2020-11-18
ISBN: 978-83-8180-299-4, 9788381802994
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Kategoria: Polityka
Stron: 200
dodana przez: Dusza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka In Trump We Trust. Stosunek Aleksandra Dugina do Donalda Trumpa i jego wizji Stanów Zjednoczonych Ameryki nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka In Trump We Trust. Stosunek Aleksandra Dugina do Donalda Trumpa i jego wizji Stanów Zjednoczonych Ameryki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl