Indie. Kraj, w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem

Jarosław Kret
Indie. Kraj, w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Indie to kobiety w sari, zaklinacze węży i Tadź Mahal. Intensywne kolory i aromatyczna kuchnia. Upał, święte krowy i kropki na czołach. Religia, która każe wciąż i wciąż rodzić się na nowo. Kasty i ogromna liczba ludności… Mamy tych skojarzeń sporo. Co tak naprawdę się za nimi kryje?

  • Czy wiemy, co to jest sari i dlaczego kobiety je noszą?
  • Czym rzeczywiście jest Tadź Mahal?
  • Jaki dotkliwy może być upał?
  • Czy wszyscy Hindusi noszą turbany?
  • Na czym polega różnica między stanami społecznymi a kastami?
  • Czy słonie chodzą po ulicach?
  • W czym tkwi istota niezwykłej kuchni indyjskiej?
  • Czy Indira Ghandi była córką Mahatmy Gandhiego?

Kluczem do odpowiedzi na wszystkie te pytania jest różnorodność. W końcu Indie stanowią prawie kontynent. Oficjalnie używa się tam dwudziestu trzech języków. Mieszkaniec północy różni się od południowca, jak Szwed czy Fin od Hiszpana czy Włocha. Kuchnia Radźasthanu różni się od kuchni Kerali jak kuchnia angielska od włoskiej. Obok hinduizmu wyznaje się islam, buddyzm, dżinizm, zoroastryzm, sikhizm i wiele innych religii. Indie są bodaj drugim w świecie krajem pod względem liczby ludności… muzułmańskiej.

Jeśli chcecie doświadczyć niezwykłości Indii, zajrzyjcie do mojej książki. Znajdziecie tu odpowiedzi na powyższe i wiele innych pytań, rozwieję wasze wątpliwości i obalę niejeden stereotyp.

Data wydania: 2018-11-28
ISBN: 978-83-8053-453-7, 9788380534537
Wydawnictwo: Burda Książki
Stron: 360
dodana przez: jatymyoni

Autor

Jarosław Kret Z wykształcenia jest egiptologiem. W 1992 wygrał casting na prezentera wiadomości w prywatnej stacji telewizyjnej Nowa Telewizja Warszawa, pracował jako reporter i prezenter Wiadomości Warszawskich W latach 1993-1995 pracował jako dziennikarz i repor...

Pozostałe książki:

Moja Ziemia Święta Kret na pogodę : telewizyjne opowieści Jarka Kreta Planeta według Kreta Mój Egipt Moje Indie. Przygoda nie pyta o adres
Wszystkie książki Jarosław Kret

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Indie. Kraj, w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Indie. Kraj, w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl