Indie od początku dziejów do podboju muzułmańskiego

Arthur Llewellyn Basham
Indie od początku dziejów do podboju muzułmańskiego
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Najważniejsze dzieło w dorobku londyńskiego profesora, jednego z czołowych w świecie przedstawicieli powojennej indologii, zyskało już niemal patynę klasyki, a przy tym nic nie straciło z merytorycznych walorów podstawowego kompendium starożytnej cywilizacji indyjskiej - od jej prehistorycznych początków do podboju muzułmańskiego, który zakończył się w XVI wieku. Na szkicowo zarysowanym tle "historii wydarzeniowej" autor - w jasnym, przejrzystym wywodzie - przedstawia zasadnicze elementy tej cywilizacji: państwo, społeczeństwo i rodzinę, życie codzienne, religię i filozofię, architekturę i sztukę, język i literaturę, których dziedzictwo decydująco odcisnęło się na fascynującej specyfice kulturowej dzisiejszych Indii. Dla polskiego czytelnika lekturową atrakcyjność książki podnosi znakomite pióro jej tłumacza - Zygmunta Kubiaka.
Tytuł oryginalny: The Wander What Was India
Data wydania: 1964
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Rodowody Cywilizacji
Kategoria: Historia
Stron: 618
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Arthur Llewellyn Basham Arthur Llewellyn Basham Arthur Llewellyn Basham był znanym historykiem, indologiem i autorem wielu książek. Jako profesor w Szkole Studiów Orientalnych i Afrykańskich w Londynie w latach 50. i 60. uczył wielu znanych indyjskich historyków, w tym profesorów Ram Sharan Sharm...

Pozostałe książki:

Indie : od początku dziejów do podboju muzułmańskiego
Wszystkie książki Arthur Llewellyn Basham

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Indie od początku dziejów do podboju muzułmańskiego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Indie od początku dziejów do podboju muzułmańskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl