Informacyjny wymiar wszechświata, życia i człowieka

Stanisław Zięba
Informacyjny wymiar wszechświata, życia i człowieka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Książka prof. Stanisława Zięby doskonale wpisuje się w aktualne rozważania nad fundamentalnymi kwestiami poznawczymi, ukazując dobitnie znaczenie elementów informacyjnych obecnych we wszystkich dziedzinach nauki. Składają się one na zintegrowany opis otaczającego nas świata. Już sam tytuł dzieła zakreśla szeroki wachlarz poruszanych dyscyplin, od mechaniki kwantowej po genomikę. Odwołanie się do tak oddalonych od siebie obszarów poznawczych ma, według założeń Autora, nie tylko ukazać logikę złożoności i uporządkowania wszechświata, ale nade wszystko wskazać na uniwersalne prawidłowości jego organizacji."

Z recenzji prof. dra hab. Andrzeja B. Legockiego

"Książka prof. dra hab. Stanisława Zięby to dzieło wybitne, starannie przemyślane i przygotowane, wykorzystujące wiedzę i dokonania naukowe bardzo wielu dyscyplin. Argumentacja i dowodzenie tezy o ważnym i niezbędnym udziale informacji (obok materii i energii) w powstaniu oraz funkcjonowaniu wszechświata i bardzo szeroko rozumianej przyrody, w tym człowieka, są przekonujące, rzetelne i wielostronne."

Z recenzji prof. dra hab. Andrzeja Grzywacza

Data wydania: 2020-04-21
ISBN: 978-83-01-21101-1, 9788301211011
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 456
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Informacyjny wymiar wszechświata, życia i człowieka? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Informacyjny wymiar wszechświata, życia i człowieka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl