Instytucje formalne w gospodarce przestrzennej - wybrane zagadnienia

Waldemar Jagodziński, Dawid Chaba
Instytucje formalne w gospodarce przestrzennej - wybrane zagadnienia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przekształcenie przestrzeni jest niewątpliwie działalnością, której skutki w perspektywie długookresowej nie zawsze są możliwe do przewidzenia, choć z reguły bywają dalekosiężne. Wpływają zarówno na środowisko, jak i na człowieka, który to środowisko w mniejszym lub większym stopniu zmienia, starając się nadać mu pożądany kształt. Odrębna kwestia pozostaje fakt, iż nierzadko przekształcanie przestrzeni dokonywana jest w związku z potrzebą chwili i bieżącymi działaniami różnych podmiotów, bez uwzględniania wpływu skutków tych zmian na przestrzeń w przyszłości. [...] Aby ukazać różnorodność aktów prawnych zawierających rozmaite instytucje umożliwiające kształtowanie przestrzeni, omówiono w niniejszej pracy dwie instytucje formalne. Jedną z nich są zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych i podatku dochodowego od osób fizycznych na obszarze Specjalnych Stref Ekonomicznych, drugą jest instytucja sprzedaży nieruchomości Skarbu Państwa w drodze przetargu. Praca niniejsza ma charakter opisowy, a wybór instytucji formalnych podyktował wybór metody formalno-dogmatycznej jako wiodącej dla analizy wybranych aktów prawnych. Metoda ta w przypadku instytucji zwolnień podatkowych na obszarze Specjalnych Stref Ekonomicznych została miejscami wzbogacona o badania metodą historyczno-porównawczą.
ISBN: 978-83-65357-81-6, 9788365357816
Wydawnictwo: Sophia

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Instytucje formalne w gospodarce przestrzennej - wybrane zagadnienia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Instytucje formalne w gospodarce przestrzennej - wybrane zagadnienia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl