Instytucje gospodarki rynkowej w Polsce. Institutions for Market Economy. The Case of Poland

Maria Lissowska
Instytucje gospodarki rynkowej w Polsce. Institutions for Market Economy. The Case of Poland
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Większość podręczników ekonomii zawiera opis mechanizmów, w których nie ma ludzi. Są przedmioty lub byty wirtualne: popyt, podaż, kapitał, siła robocza, inflacja, stopy procentowe. A tymczasem w gospodarce (i szerzej, w społeczeństwie) są żywi ludzie, niekoniecznie świadomi tego, że w danym momencie są generatorami podaży lub (w kilka godzin później) popytu, rzadko mający wiedzę o technikach optymalizacyjnych, nie mówiąc już o ich stosowaniu. Ponieważ metody standardowej ekonomii nie wyczerpują rzeczywistości zwiększa się zainteresowanie ekonomią instytucjonalną, która zajmuje się regułami działania podmiotów. Doskonałym przykładem zmiany organizacyjnej i instytucjonalnej jest transformacja gospodarki w Polsce. Transformacja instytucjonalna była traktowana jako oczywista i bezproblemowa.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7483-676-0, 9788374836760
Wydawnictwo: C.H.Beck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Instytucje gospodarki rynkowej w Polsce. Institutions for Market Economy. The Case of Poland? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Instytucje gospodarki rynkowej w Polsce. Institutions for Market Economy. The Case of Poland. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl