Intensywne leczenie cukrzycy typu 2

Jan Tatoń, Małgorzata Bernas, Anna Czech
Intensywne leczenie cukrzycy typu 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prof. zw. dr hab. med. Jan Tatoń - kierownik Oddziału Diabetologii Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii AM w Warszawie, ekspert WHO w dziedzinie chorób przewlekłych (cukrzyca), członek zarządów towarzystw naukowych zajmujących się chorobami metabolicznymi. Klinicysta zajmujący się od wielu lat chorymi na cukrzycę i badaniami naukowymi dotyczącymi diabetologii i chorób metabolicznych w Polsce i na świecie. Autor licznych publikacji naukowych i kilkunastu monografii z zakresu diabetologii i chorób przemiany materii wyróżnionych wieloma prestiżowymi nagrodami. Członek honorowy towarzystw diabetologicznych w kraju i za granicą.

Prof. zw. dr hab. med. Anna Czech - kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii AM w Warszawie oraz Konsultant Krajowy w dziedzinie diabetologii. Zajmuje się zarówno diabetologią kliniczną, jak i badaniami naukowymi dotyczącymi chorób metabolicznych w Polsce oraz w skali międzynarodowej. Autorka wielu prac naukowych i szeroko przyjętych monografii na temat diabetologii, wyróżnionych nagrodami Ministra Zdrowia. Odznaczona medalem "Za zwycięstwo nad cukrzycą", prowadzi aktywne programy naukowe z zakresu terapii cukrzycy i nowych leków.

Dr med. Małgorzata Bernas - starszy asystent w Oddziale Diabetologii Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii AM w Warszawie. Zajmuje się zarówno diabetologią kliniczną, jak i problematyką przemiany materii w internie. Uzyskała interesujące wyniki badań dotyczące prewencji nefropatii cukrzycowej, a także zespołów makroangiopatii cukrzycowej w zakresie edukacji terapeutycznej poświęconej prewencji i optymalizacji jakości życia chorych na cukrzycę.

System zasad, celów, metod, kryteriów jakości, wskazań i składników wieloczynnikowego leczenia cukrzycy typu 2 są nową szansą dla pacjentów. Jej wykorzystanie zależy od przyjęcia przez lekarzy praktyków tego systemu i jego szerokiego wprowadzenia do codziennej praktyki. Celem tej książki jest przekazanie nowych praktycznych informacji tym wszystkim, którzy pragną poprawić jakość wyników leczenia cukrzycy typu 2.

Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-200-2957-4, 9788320029574
Wydawnictwo: PZWL

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Intensywne leczenie cukrzycy typu 2 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Intensywne leczenie cukrzycy typu 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl