Intuicja. Wewnętrzny głos. Dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać

Ethan Kross
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Intuicja. Wewnętrzny głos. Dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Wszyscy mamy go w swojej głowie. Czasami nam doradza, czasami zrzędzi lub krytykuje. Może nas przed czymś ostrzegać albo za coś ganić. Nie sposób go nie słyszeć, jednak sztuką jest słuchać go mądrze. O tym, czym jest „wewnętrzny głos” i jaki ma wpływ na nasze życie, pisze wielokrotnie nagradzany psycholog i neurobiolog Ethan Kross.

Tytuł oryginalny: Chatter
Data wydania: 2021-04-28
ISBN: 978-83-287-1449-6, 9788328714496
Wydawnictwo: Muza
Stron: 304
dodana przez: chudini0505

Autor

Ethan Kross Ethan Kross Ethan Kross to amerykański psycholog eksperymentalny, neurobiolog i pisarz, który specjalizuje się w regulacji emocji. Jest profesorem psychologii i zarządzania na University of Michigan i dyrektorem tamtejszego Laboratorium Emotion & Self Control L...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Trajkot

30.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wszyscy doświadczamy głosu intuicji w wielu sprawach dotyczących dnia codziennego, ale nie zawsze sobie zdajemy z tego sprawę, czym naprawdę jest, kiedy jest pomocny, a kiedy nam przeszkadza, a wręcz szkodzi. Taka świadomość na pewno nam się przyda, bo być może czegoś to nas nauczy, wspomoże nasze postępowanie, a przede wszystkim nasze życie będzi... {} Recenzja książki Intuicja. Wewnętrzny głos. Dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać

@Grzechuczyta@Grzechuczyta {}× 11

Intuicja - wewnętrzny głos

4.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Intuicja - wewnętrzny głos, na podstawie którego oceniamy swoje działania. Dzięki niemu wiemy, że pobłądziliśmy lub znajdujemy się na właściwej drodze. Niekiedy jednak nasz wewnętrzny głos przyjmuje postać kompletnego dupka. Ethan Kross pokazuje obie strony intuicji - pozytywną i negatywną. Dyskusje, podczas których rozmawiamy sami ze sobą, ma... {} Recenzja książki Intuicja. Wewnętrzny głos. Dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać

Recenzja

9.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

🌻🌻🌻Recenzja🌻🌻🌻 "Intuicja. Wewnętrzny głos-dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać" - Ethan Kross Poradnik na temat jak odpowiednio słuchać swojego wewnętrznego głosu, jak zmniejszyć poziom zbędnego "trajkotu", czyli na zbyt długim analizowaniu, zamartwianiu się przeszłością i przyszłością, głównie objawia się w czasie kiedy jakaś sytuacja moc... {} Recenzja książki Intuicja. Wewnętrzny głos. Dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać

Intuicja - odkryj siebie.

4.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Pod koniec kwietnia miała swoją premierę książka "Intuicja wewnętrzny głos". Bardzo się cieszę, że miałam okazję ją przeczytać i zrecenzować. Jak wiecie, ja takie książki uwielbiam. Zawsze pomagają mi postrzegać świat trochę od innej strony. Dowiedzieć się czegoś nowego i zadbać o swój rozwój osobisty. Tyle teraz mówi się o tym, aby żyć tu i te... {} Recenzja książki Intuicja. Wewnętrzny głos. Dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2021-05-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Posiadam Recenzje

Książka napisana w pewnym stopniu naukowym językiem i dlatego może niektórym czytelnikom sprawiać jakieś problemy w odbiorze, aczkolwiek nie jest to jeszcze, aż tak trudny język w porównaniu z innymi książkami, które spotkałem. Wymienienie i opisanie narzędzi w punktach na końcu książki pozwala nam w dowolnym momencie na sprawdzenie sposobów, które nam lub znajomym mogą okazać się pomocne w danej chwili. Posługiwanie się autora przykładami wziętymi z życia, bądź z eksperymentów naukowych sprawia, iż poradnik staje się ciekawy, a nie suchy, jak zwykły podręcznik. Gorąco polecam książkę czytelnikom pragnącym znalezienia sposobu zapanowania nad wewnętrznym głosem, tak by był pomocny, a nie sprzyjał pogłębianiu się problemów w naszym życiu.

{}× 9 | link |
@miedzytytulami
2021-05-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

"Ta książka to przegląd rozmaitych narzędzi, które istnieją po to, by pomagać ludziom poradzić sobie z utknięciem w negatywnych myślach i dotrzeć do jasnego, konstruktywnego rozumowania."
.
Ethan Kross napisał dokładnie taki poradnik jaki lubię. Bez zadęcia, na autentycznych przykładach omawia problem. A co jest problemem? To czym sami karmimy nasze umysły. Wieczna krytyka skierowana do wewnątrz niszczy nasze poczucie własnej wartości, a przez to drastycznie obniża komfort naszego życia. W tekście znajdziecie wiele ciekawostek, niewątpliwie podnoszących atrakcyjność tekstu, który na całe szczęście jest napisany lekkim piórem. Tym co jednak najbardziej przyciągnęło moją uwagę, było podsumowanie. Jasne, rzeczowe i proste w obsłudze. Jeszcze raz zostały powtórzone techniki i strategie pozwalające na kontrolowanie naszego wewnętrznego głosu. A gdybym miała jakiekolwiek wątpliwości, czy to aby nie jest jakaś szarlataneria, na końcu książki znajdziecie siedemdziesięcio-stronicową bibliografię. To robi wrażenie.
.
Bez wątpienia, jest to kolejny tytuł, po który będę sięgać w międzyczasie, by utrwalić całe to dobro, które ofiarowuje nam autor.

{}× 2 | link |
MA
2021-05-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Autor książki to psycholog, który chce podzielić się z nami swoim doświadczeniem wyniesionym ze swoich badań.
Każdy z nas ma swój wewnątrzny głos z którym rozmawia czasem nieświadomie.
Autor pokazuje jak działa intuicja, jak duży wpływ może mieć na nasze decyzje, jak uczynić ją naszym przyjacielem.
Książka podzielona jest na rozdziały co zawsze w przypadku takich książek dla mnie jest ułatwieniem. Wracam do tematu który mnie interesuje, nie przeszukując każdej strony.
Autor pisze o tym jak przerwać łańcuch tych negatywnych myśli, emocji i traktować siebie po przyjacielsku, z życzliwością.
Książka jest bardzo przystępnie napisana. Autor mimo, że jest psychologiem nie nadużywa pojęć, które są nam obce. Czyta się szybko i to ze zrozumieniem, co w przypadku takich książek jest dużym plusem.
Bardzo dużo przykładów, które pomagają nam zobrazować pewne sytuacje, działania. Za to kolejny duży plus.
Książka jest naprawdę warta uwagi.
Mimo, że pewnie wielu z Was pomyśli czytać o czymś takim, a jednak dla mnie warto i podobała mi się ta tematyka.

{}× 2 | link |
@aniabex
2021-04-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Ethan Kross – „mechanik umysłu” w swojej najnowszej książce otwiera przed nami drzwi do swojego laboratorium, opowiadając w bardzo ciekawy i przystępny sposób o tym, co dla jednych jest supermocą, dla innych kryptonitem. Autor, jako znawca wszelkich zakamarków ludzkiego mózgu, utelentowanego wielozadaniowca, zdradza kilka sekretów i określa „skrzynkę narzędziową” naszego umysłu. To bogaty, kruchy i nieustająco zmieniający się świat, który nadal pozostaje zagadką. A narastający „trajkot” w głowie może pochłonąć nawet psychologa specjalizującego się w kwestiach samokontroli.

Intuicja, nasz wewnętrzny głos, to podstawowa cecha każdego umysłu. Każdy go ma. Czym jest konwersacja, którą codziennie prowadzimy sami ze sobą?

Czy to głos demonów?

Czy źródło mądrości?

Czy należy się tego obawiać?

Czy istnieje mroczna strona tej konwersacji?

Czy można to kontrolować?

Czy nie myślenie jest rozwiązaniem?

Nasz wewnętrzny głos jest jak wbudowana aplikacja w smartfonie. Nie da się jej odinstalować. To wytrawny mówca. Czasami prowadzi z nami dialog, innym razem monolog. Bywa naszym wewnętrznym terapeutą, ale też krytykiem. I jak się okazuje, w dużym stopniu jego funkcja zależy od nas samych. Destrukcyjne myśli mogą zrobić krzywdę naszym umysłom, ciałom i relacjom. Wewnętrzny głos potrafi zanieczyścić nasze myśli, rozbudzić bolesne ...

{}× 1 | link |
@bookaholic.in.me
2021-05-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

"Głos w naszej głowie to bardzo sprawny mówca." W swoim "dorobku" mam dość dużo podejść do poradników, które teoretycznie miały mi otworzyć umysł i wesprzeć w trudniejszych momentach. Kończyło się to zazwyczaj tym, że albo ziewając odkładałam książkę nie docierając do połowy albo czytałam odpływając myślami gdzieś indziej i tak naprawdę nic mi to nie dawało. Jednak książka Krossa, moim skromnym zdaniem, jest jedyna w swoim rodzaju i znacząco odbiega od typowych pozycji w tym stylu. Tym bardziej dziękuję #muza za możliwość jej przeczytania. Autor ma niesamowitą zdolność pisania, tak, że zainteresuje każdego czytelnika, również takiego, który z psychologią nie miał nigdy styczności. Prosty język powieści, mnogość przykładów (także o osobach publicznych, które są nam doskonale znane z pierwszych stron gazet) oraz anegdoty z życia prywatnego sprawiają, że lektura tej książki to prawdziwa przyjemność. Dodatkowo widać, że Kross jest pasjonatem tematu, to bije z każdej strony, ale też człowiekiem doskonale zaznajomionym z poruszaną tematyką, co sprawiło, że książkę pochłonęłam z przyjemnością, zaintrygowana problematyką. "Nasze myśli mogą nie tylko zbrukać doświadczenia; są w stanie zasłonić wszystko inne." Rozmawiacie ze sobą? Prowadzicie ożywione dyskusje w głowie? Okazuje się, że to normalne, ponadto może mieć ogromny wpływ na stan naszej psychiki i ogólne zachowanie. Dowiadujemy się tu jak prowadzić wewnętrzny monolog by nieświadomie sobie nie zaszkodzić. Jak zbawienny wpły...

{}× 1 | link |
@Brzezinkowa
2021-05-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Pod koniec kwietnia miała swoją premierę książka "Intuicja wewnętrzny głos".

Bardzo się cieszę, że miałam okazję ją przeczytać i zrecenzować. Jak wiecie, ja takie książki uwielbiam.

Zawsze pomagają mi postrzegać świat trochę od innej strony. Dowiedzieć się czegoś nowego i zadbać o swój rozwój osobisty.

Tyle teraz mówi się o tym, aby żyć tu i teraz. Nie myśleć o tym co było i o tym co dopiero nas czeka. Okazuje się, że ludzie w ogóle nie są przystosowani do idei slow life.

Od zawsze mamy w swojej głowie głos, który przyniesie nam coś dobrego, albo zdziała spustoszenie.

Jest to właśnie intuicja, która wielokrotnie powoduje w naszym umyśle "trajkotanie". Głos, który czasem tak zaprząta nam głowę, że nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć. Mówi się, że intuicja podpowiada nam rozwiązanie. Czy na pewno?

Ethan Kross na swojej skórze przekonał się, jak łatwo można poddać się lękowi i temu co podpowiada umysł. Swego czasu otrzymał list z pogróżkami, który wywrócił jego świat. Wtedy na swojej skórze przekonał się jak zwalczyć niepokój.

Książkę czytałam z zaciekawieniem. Choć stylem nie przypomina poradnika, to wydaje mi się, że dzięki temu jest łatwiejsza w odbiorze. Mnóstwo przytoczonych historii, które snuje autor są niczym rozmowy z przyjacielem przy kawie. Nawyki, znane osobistości i ich sposób na kontrolę nad życiem.

I choć wielokrotnie po przeczytaniu tego typu książek zastanawiamy się - "co mam teraz...

{}× 1 | link |
@mamazonakobieta
2021-05-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Od jakiegoś czasu sięgam po poradniki i muszę przyznać, że coraz ciekawsze trafiają w moje ręce. Co prawda zazwyczaj czytam je z przymrużeniem oka, nie oczekując, że znacząco zmienią moje życie, jednak znajduje w nich coś, co mogę wykorzystać, sprawiając, że żyje się lepiej. Książka pt.: „Intuicja. Wewnętrzny głos — dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać” zaciekawiła mnie opisem i bardzo cieszę się, że po nią sięgnęłam. To nie jest zwykły poradnik, w którym znajdziemy suche fakty, a autor próbuje nam wmówić, że wystarczy zrobić.... aby w magiczny sposób nasze życie uległo całkowitej zmianie. To książka pełna przykładów, historii z życia różnych osób (m.in. takich dobrze nam znanych z ekranów czy gazet) i wile więcej.

Książka napisana jest bardzo ciekawie, a przy tym w prosty, przystępny dla czytelnika sposób. To sprawia, że czytałam ją z zainteresowaniem. Dowiedziałam się z niej sporo o intuicji, samopoczuciu, wewnętrznym głosie, który tak naprawdę ma każdy z nas i wcale nie jest to coś dziwnego, wstydliwego.

„Intuicja. Wewnętrzny głos — dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać” to książka, którą zdecydowanie warto było przeczytać, mnie się podobała i z przyjemnością ją polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/05/wydawnictwo-muza-ksiazka-pt-intuicja.html

{}× 1 | link |
@angell15
2021-05-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@paulinagraszka5
2021-05-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@lunka.bookstagram
2021-05-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@aleksandraczarnecka1989
2021-05-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Intuicja. Wewnętrzny głos. Dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl