Irlandzkie Łąki

Susan Anne Mason
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Irlandzkie Łąki
Książka Irlandzkie Łąki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Brianna i Colleen O’Leary wiedzą, że ich ojciec – irlandzki imigrant osiadły w Stanach Zjednoczonych – oczekuje, że dobrze wyda za mąż swoje córki. W ostatnim czasie naciska na nie coraz mocniej, insynuując wręcz, że przyszłość ich stadniny na LongIsland, zwanej Irlandzkimi Łąkami, zależy od tego, czy znajdą bogatych mężów. Jednakże obie siostry mają inne wizje na przyszłość. Brianna, cicha i bystra, marzy o college’u. Tymczasem, pełna życia Colleen byłaby nawet chętna do zamążpójścia – o ile tylko kandydat ojca spełni jej wygórowane wymagania. Kiedy po ukończeniu studiów z przedsiębiorczości do domu wraca Gilbert Whelan, dawny stajenny, a w ramach praktyk seminaryjnych przybywa Rylan Montgomery, daleki krewny rodziny, komplikują się wszystkie plany. Ze względu na niesprzyjające okoliczności farma zbliża się na skraj bankructwa, a James staje się coraz bardziej zdesperowany. Obie siostry będą potrzebowały wykazać się nie lada odwagą, by nie stać się pionkami w strategicznej grze ojca i móc podążać za własnymi pragnieniami. Ale nawet jeśli uda im się przeciwstawić tacie, to czy spełnienie marzeń na pewno będzie możliwe? Susan Anne Madison zaczęła pisać jako nastolatka, jednak przez długi czas jej priorytetami pozostawały: nauka, a potem małżeństwo i dzieci. Powróciła do pisarstwa już jako spełniona matka i żona. Tworzy współczesne i historyczne romanse. Szczególnie kocha tematy przebaczenia i odkupienia. Jest członkiem Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Chrześcijańskich (ACWF). Obecnie mieszka w Brampton w prowincji Ontario (Kanada) z mężem, dwójką dzieci i dwoma kotami. W niepełnym wymiarze godzin prowadzi sekretariat w miejscowym kościele. Kiedy nie pisze, bada on-line historię swojej rodziny.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-63579-79-1, 9788363579791
Wydawnictwo: Dreams
Cykl: Mieć odwagę by marzyć, tom 1
Stron: 378

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Powroty po latach

28.01.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ja, miłośniczka powieści obyczajowych, a wśród nich także sag rodzinnych nie musiałam się zbyt długo zastanawiać nad sięgnięciem po „Irlandzkie łąki” – pierwszą część trylogii zatytułowanej „Mieć odwagę, by marzyć”. Autorka powieści – Susan Anne Mason po wielu latach prób i przygotowań wydała pierwszą powieść i spełniła tym samym swoje ogromne mar... {} Recenzja książki Irlandzkie Łąki

Moja opinia o książce

Opinie

@deana
2019-08-03
Przeczytane

,,Irlandzkie łąki" to książka, której ewidentnie potrzebowałam w tym momencie. Potrzebowałam czegoś ciepłego, sympatycznego, prostej opowieści, zawierającej proste prawdy i pokazującej, że świat nie jest taki zły ani tak bardzo skomplikowany. To powieść określana mianem romansu chrześcijańskiego, bo oprócz dwóch historii miłosnych promuje też wartości chrześcijańskie.

Nikt chyba nie może różnić się bardziej niż dwie siostry O'Leary: Brianna i Colleen. Pierwsza chciałaby kontynuować naukę, druga skupiona jest na sobie. Nie umieją się wzajemnie porozumieć, podświadomie jedna drugiej zazdroszcząc praktycznie wszystkiego. Ich życie zmieni się radykalnie gdy po okresie studiów wróci przyjaciel rodziny Gilbert Whelan oraz chwilowo zatrzyma się daleki kuzyn, pragnący zostać księdzem Rylan Montgomery. Dodatkowo surowy i despotyczny ojciec dziewcząt sam zaplanuje przyszłość swoich córek i postanowi wydać je za bogatych sąsiadów. Każdy z bohaterów będzie musiał odnaleźć w sobie odwagę by zawalczyć o to czego pragnie i chociaż nie będzie to łatwe, muszą podjąć też wiele trudnych, a czasem bolesnych decyzji.

,,Irlandzkie łąki" to powieść, w której krytyczny czytelnik znajdzie wiele wad i może skupić się tylko na jej naiwności oraz schematyzmie. To wszystko prawda. Dla mnie była to jednak książka jakiej mi brakowała. Wniosła we mnie wiele spokoju, ciepła, dała mi poczucie, że ze wszystkim można sobie poradzić oraz sprawiła, że tak po prostu zrobiło mi się lepiej. Nie jes...

{}× 2 | link |
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane ❤ 2018 ❤ 📱 E-booki Odwiedzamy USA Odwiedzamy Irlandię

Ja, miłośniczka powieści obyczajowych, a wśród nich także sag rodzinnych nie musiałam się zbyt długo zastanawiać nad sięgnięciem po "Irlandzkie łąki" - pierwszą część trylogii zatytułowanej "Mieć odwagę, by marzyć". Autorka powieści - Susan Anne Mason po wielu latach prób i przygotowań wydała pierwszą powieść i spełniła tym samym swoje ogromne marzenie. Książka jest więc debiutem autorskim, swego rodzaju preludium do całej późniejszej twórczości pani Mason, co stanowi dla mnie dodatkową zachętę. Opowieść porusza wiele życiowych problemów, także dylematów moralnych, spraw trudnych i nietypowych, które moim zdaniem są najlepszą stroną tej historii.

Autorka i jej bohaterowie - sympatyczna rodzina O'Leary o irlandzkich korzeniach zaprasza nas, czytelników, na swoją farmę o nazwie Irlandzkie Łąki znajdującą się na Long Island w Stanach Zjednoczonych. To tutaj od dość dawna hoduje się konie i szkoli je do wyścigów. Jest rok 1911 i nad biznesem od pewnego czasu gromadzą się czarne chmury. Stadnina stoi na skraju bankructwa, a jej obecny właściciel i zarządca, ojciec rodziny - James O'Leary swoimi konserwatywnymi metodami nie potrafi wydostać firmy z kryzysu. Jego apodyktyczny charakter i średniowieczne metody działania doprowadzają do rozdźwięku w rodzinie, buntu i piętrzenia problemów. A dorosłe już córki Brianna i Colleen chciałyby być wreszcie docenione przez ojca, zauważone oraz przede wszystkim pragnęłyby móc mieć własne zdanie co do swojej przyszłości... Sprawy jeszcz...

{} | link |
@kasiarz1983
2019-12-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Irlandzkie Łąki”- Susan Anne Mason

Książka Przysięga Miłości
Przysięga Miłości Susan Anne Mason
{}8/10
Po udarze mózgu u matki studiująca medycynę Deirdre O’Leary ...
Książka Ogród tajemnic
Ogród tajemnic Barbara Freethy
{}9/10
Joe Silveira, seksowny komendant policji, czy Andrew Schilli...
Książka Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy. Wydanie 2
Dieta w ciąży. Zdrowe przep...
{}9/10
No i stało się! Będziesz mamą, gratulujemy! Na pewno towarzy...
Książka Kuchnia polska dla każdego
Kuchnia polska dla każdego
{}10/10
Tradycyjne dania kuchni polskiej, ale nie tylko... Przystawk...
Książka Radość rodzenia
Radość rodzenia Marianna Szymarek
{}8/10
Opowieści kobiet o porodach to mieszanka szczęścia, wzrusze...

Cytaty z książki

O nie! Książka Irlandzkie Łąki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Szlachetne serce
Szlachetne serce Susan Anne Mason
{}8/10
Czy irlandzkiej dziewczynie uda się znaleźć prawdziwą miłość...
Książka Przysięga Miłości
Przysięga Miłości Susan Anne Mason
{}8/10
Po udarze mózgu u matki studiująca medycynę Deirdre O’Leary ...
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe