Iskari. Tom 1. Ostatni namsara

Kristen Ciccarelli
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Iskari. Tom 1. Ostatni namsara
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Na początku był Namsara zrodzony z nieba i ducha, który wszędzie, gdzie się pojawił, przynosił miłość i śmiech. Lecz gdzie jest światło, tam musi być ciemność. Dlatego była też Iskari zrodzona z krwi i blasku księżyca. Niszczycielka. Przynosząca śmierć.Oto legendy, na których wychowała się Asha, córka króla Firgaardu. Opowiadano je szeptem, a ona słuchała z zapartym tchem, zafascynowana zakazanymi bohaterami z przeszłości. Jednak dopiero kiedy sama stała się najbardziej zaciekłym, budzącym postrach pogromcą smoków, przyjęła rolę następnej iskari - samotny los, który sprawił, że Asha czuła się jak broń w cudzych rękach, a nie dziewczyna.Asha walczy ze smokami i przynosi ich głowy królowi, lecz żadne z tych trofeów nie jest w stanie jej uwolnić od więzów obowiązku: ślubu z okrutnym komendantem, człowiekiem, który zna prawdę o jej naturze. Gdy Asha dostaje szansę uwolnienia się w zamian za zabicie najpotężniejszego smoka w Firgaardzie, odkrywa, że stare opowieści mają w sobie więcej prawdy, niż mogła się spodziewać. Z pomocą przyjaciela - niewolnika służącego jej narzeczonemu - Asha musi zrzucić z siebie pancerz iskari i otworzyć serce na miłość, światło i prawdę, którą przed nią zawsze ukrywano.Stare historie działały na smoki tak jak klejnoty na ludzi. Żaden smok nie potrafił się im oprzeć. Jednak opowieści nie tylko je zwabiały. Zwiększały też ich moc.Po dziesięciodniowym pościgu za smokiem przez skaliste równiny jej niewolnym łowcom brakowało już pożywienia. Stanęła przed wyborem: wracać do miasta bez smoka albo złamać zakaz ojca dotyczący dawnych opowieści.Jeszcze nigdy nie wróciła z łowów bez zdobyczy i nie zamierzała tego zmieniać. W końcu była iskari i miała zadanie do wykonania.Opowiedziała więc historię.
Data wydania: 2018-05-09
ISBN: 978-83-7966-041-4, 9788379660414
Wydawnictwo: IUVI
Cykl: Iskari, tom 1
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 416

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zakazane opowieści

24.02.2022

Asha jest córką króla. Wychowała się na opowieściach, które zabiły jej matkę, a ją skazały na potępienie przez mieszkańców królestwa. Dziewczyna chce odpokutować swoje winy pozbywając się wszystkich smoków. Gdy zaczyna nad nią wisieć dzień jej zaślubin chce zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Dogaduje się z ojcem jak może się z tego wykręcić... Recenzja książki Iskari. Tom 1. Ostatni namsara

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@fantastyka.na.luzie
2020-02-04
6 /10
Przeczytane Love-hate Fantastyka Posiadam 2019

To miała być książka, którą pokocham, za którą będę szalała, na której kolejne części będę wyczekiwać z wytęsknieniem.
I TAK BYŁO... przez około 100 stron.
A potem... pyk - iskierka zgasła. Nie wiem co się stało.
Asha z nieustraszonej bohaterki, której wszyscy się bali stała się... nijaka. Dla mnie była po prostu słabą i przestraszoną nastolatką. Jej zachowanie czasem było irracjonalne, naiwne. Jakoś nie wzbudziła we mnie takich uczuć jakie podobno wzbudzała w ludziach.
Wątek romantyczny był i właściwie to wszystko, bo nie wywoływał żadnych emocji, nie czuć było tej "zakazanej miłości". Relacje między tymi bohaterami były dość mizerne bez chemii.
Dialogi, nie należały do najlepszych, ale dobra, nie czepiam się już tego tak bardzo.
Brakowało mi opisów. Wszystko zdawało się być trochę płaskie, bez głębi. Ja nie jestem fanką tony opisów przyrody, otoczenia, ale tu tego brakowało.
Trochę za szybko się działo wszystko na końcu, to było takie "bum" nie ma złego... Można to by było przeciągnąć. Książka ma tylko około 400 stron i dużą czcionkę, można by było dodać więcej treści.
Narracja jest trzecioosobowa, ale wszystkie wydarzenia dzieją się z perspektywy Ashy. Mając do czynienia z takim typem narracji spodziewałam się więcej szczegółów. No trochę się myliłam.
ALE
omijając te szczegóły, skupiając się na tajemnicach i samym ogóle, to uważam, że jest to dobra książka.
Ma potencjał i co mogę powiedzieć z przekonaniem jest wciągająca. Opowie...

| link |
@M_d_books
2021-04-13
8 /10
Przeczytane

Sięgnęłam po tą książkę, nie do końca czytając opis, a wybrałam ją, ponieważ urzekła mnie okładka (tak wiem, że nie powinno się tak robić). Po przeczytaniu paru stron bałam się, że książka okaże się ciężka: ze zbyt obszernymi opisami, małą ilością fabuły. Mile się zaskoczyłam, bardzo przyjemna lektura. Czytając ją, nie wiem czemu, ale wyobraźnia podsunęła mi obraz świata z gry The Elder Scrolls: Skyrim, jak mniemam przez te smoki. Co najbardziej mnie urzekło? Wstawki z opowiadanymi historiami: inny kolor stron, inna czcionka – cudnie to wygląda, a tak poza tym to cała historia. Główna bohaterka, której wmawiano poczucie winy przez całe życie i stara się odpokutować winy; ojciec, który jest jak dla mnie fanatykiem i zmusza córkę do posłuszeństwa i jego główny komendant… ale to jest zbyt obleśny, obrzydliwy facet, który uwielbia władzę i zrobi wszystko, aby mieć jej jak najwięcej. Pod tym wszystkim kryje się więcej: cała historia miasta, niewolnictwo, jeden rodzaj ludzki lepszy od drugiego, stare wierzenia (Pradawny) no i oczywiście smoki. Książka pokazuje też, jak łatwo zmanipulować ludźmi, wmówić im strach do drugiego człowiek, choć tak naprawdę nikt go osobiście nie zna i najważniejsze jak rozgraniczyć ludzi na panów i zwierzęta. Serdecznie polecam!

| link |
@wybrednabooktok
2023-09-29
4 /10
Przeczytane

Chciałam dotrzeć do końca tej książki, ale nie dałam rady. Niby historia była ciekawa i unikatowa, ale sposób pisania całkowicie mi nie odpowiadał.

Jarek - narzeczony głównej bohaterki - był zbudowany bardzo stereotypowo, sztucznie i płytko. Brakowało mu autentyczności. Zresztą co tu oszukiwać, każdy bohater był płytko zbudowany.

W dodatku autorka ciagle stosowała krótkie zdania, które ciężko się czytało. Zaburzały akcję i spowalniały ją. Rozumiem, że czasami był to efekt zamierzony, ale autorka za często z niego korzystała.

| link |
@patrycja.kochmanska
2023-07-04
7 /10
Przeczytane
@paulina0944
2022-02-24
8 /10
Przeczytane
@madzia9440
@madzia9440
2021-02-20
10 /10
Przeczytane
@Jula_Books
@Jula_Books
2020-05-08
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Iskari. Tom 1. Ostatni namsara. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Uwięziona królowa
Uwięziona królowa
Kristen Ciccarelli
9/10
Kristen Ciccarelli zabiera nas do fantastycznego świata, w którym śledzimy losy bohaterów bestselle...