Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji

Laurence Alison, Emily Alison
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Zdroworozsądkowe I proste do opanowania techniki, jak budować dobry kontaktu z innymi ludźmi, z którymi niekoniecznie musimy się zgadzać, ale z którymi lepiej współpracować niż rywalizować. Umiejętność budowania więzi może okazać się decydująca, gdy musimy poprosić szefa o podwyżkę, zwrócić uwagę nauczycielce na epizod przemocy w klasie dziecka, poprosić sąsiada, aby ściszył muzykę czy wpoić nastoletniemu dziecku zasady powrotu do domu o określonej porze. Ułatwia nawiązywanie nowych przyjaźni, poprawienie już istniejących relacji rodzinnych i zawodowych oraz otwarcie się na drugiego człowieka.
Tytuł oryginalny: The Four Ways to Read People (and Talk to Anyone In)
Data wydania: 2021-11-10
ISBN: 978-83-287-2007-7, 9788328720077
Wydawnictwo: Muza
Stron: 400
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Laurence Alison Laurence Alison Profesor psychologii na Uniwersytecie w Liverpoolu, Wielka Brytania.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Optymistyczne przesłanie

WYBÓR REDAKCJI
9.11.2021

„Jak dogadać się z każdym i w każdej sytuacji” to zdecydowanie jedna z najmądrzejszych, najrozsądniejszych i najbardziej pouczających książek jakie kiedykolwiek czytałem. To książka o empatii międzyludzkiej, o zrozumieniu, cierpliwości i miłości, jaką możemy obdarzać innych, nawet tych, którzy mocno zaszli nam za skórę. Co najważniejsze, każde tak... Recenzja książki Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji

Rozmawiajmy

28.11.2021

W moim czytelniczym świecie brakowało poradnika dotyczącego sposobów rozmawiania z innymi w sytuacjach konfliktu. W gruncie rzeczy o tym jest książka zatytułowana „Jak dogadać się z każdym i w każdej sytuacji”, a jej autorami są Laurence i Emily Alison, którzy, jako psychologowie, współpracują z policją, mają więc do czynienia ze sprawcami przeróż... Recenzja książki Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji

@LiterAnka@LiterAnka × 14

Przykład. Wyraża więcej niż tysiąc (naukowych)słów.

28.11.2021

Poradnik. To taki specyficzny gatunek, w którym mniej lub bardziej kompetentne osoby starają się przekazać czytelnikom "oczywiste" prawdy. Tematyka jest przy tym bardzo różnorodna powielana niekiedy kilkadziesiąt razy. Zmieniają się tylko okładki. Wybierając pozycję "Jak się dogadać z każdym i w każdej sytuacji" przeczuwałam,że będzie to książka b... Recenzja książki Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji

Jak dogadać się z każdym i w każdej sytuacji

1.12.2021

Jak często macie styczność ze stresującymi sytuacjami? Zbyt często, prawda? Jak często one wiążą się z koniecznością podejmowania niewygodnej komunikacji, są spowodowane brakiem skutecznej komunikacji, niezrozumienia? Z książki „Jak dogadać się z każdym i w każdej sytuacji” Laurence i Emily Alison dowiecie się, co robić, jak się wysławiać, do czeg... Recenzja książki Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji

Moja opinia o książce

Opinie

@przyrodazksiazka
2021-11-26
10 /10
Przeczytane

Jeżeli ktokolwiek z was nie przepada za poradnikami, to jak najszybciej powinien zmienić swoje zdanie i jednak się do nich przemóc. W nich nie chodzi o to, że ktoś będzie was pouczał, czy też narzucał swoje zdanie. Tam jedynie dowiecie się jak sobie pomóc, w tym przypadku jak umieć dogadać się z innymi ludźmi. Wielu z nas ma kogoś z kim nie rozmawia, lub kogoś nie lubi za to kim jest, lub jakie ma zdanie na dany temat. Ta pozycja pokaże wam, że można z każdym się dogadać i nie trzeba od razu tej osoby na przymus lubić. Pokaże wam sposoby jak negować agresję z naszej strony i jak nie dawać powodów, by i inni ją nam przekazywali. To również dobry czas, by rodzice nawet posiadający dzieci przeczytali i zobaczyli, że mogą pomóc swoim pociechom zdobyć przyjaciół. Pamiętajmy, że przyjaciół nie zdobywa się od ręki. Więź powstaje tylko dzięki zrozumieniu i poznaniu postrzegania świata tej drugiej osoby. Wiele osób wybiera tryb domatora. Dlaczego? Bo ciężko jest im kogoś zaakceptować. Wolą unikać ludzi przez co uważają, że żyje im się lepiej. To nie prawda. Nie ma takiego człowieka na świecie, który nie chciałby choć raz w swoim życiu móc z kimś porozmawiać.
Książka nie tylko podaje przykłady jak sprawić, byśmy z kimś doszli do porozumienia, ale i ukazuje konwersacje i różnorodność powodów osamotnienia.
Zawiera w sobie dziesięć rozdziałów podzielonych między innymi na przykłady związków, które dużo znaczą, powodów, dla które słowa dużo znaczą, podstawy dobrego kontaktu i ...

× 1 | link |
@papierowamagnoolia
2021-11-22
7 /10
Przeczytane

"Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji" autorstwa Emily i Laurence'a Alison to poradnik, z którym spędziłam kilka dobrych dni. Czy warto go przeczytać?

Zacznę od autorów. Laurence i Emily Alison są uważani za światowych liderów psychologii sądowej i specjalizują się w najtrudniejszych sprawach wymagających interakcji z drugim człowiekiem, czyli różnego rodzaju przesłuchaniach z przestępcami. Oprócz tego doradzają i szkolą policję, FBI i CIA. Na podstawie zdobytego przez lata doświadczenia opracowali "Rapport. The four ways to read people" (angielski tytuł tej książki). Najprościej rzecz ujmując jest to model nawiązywania dobrych stosunków oparty na 4 stylach komunikacji. W zależności od tego jaki mamy charakter, w jakiej sytuacji się znajdujemy lub/i tego, co chcemy osiągnąć rozmową przyjmujemy któryś ze stylów. Autorzy wyróżniają więc:

- tyranozaura (konfrontację),
- mysz (uległość),
- lwa (kontrolę),
- małpę (współpracę).

Uważają, że gdy tylko zrozumiemy te style oraz własne cele, będziemy mogli dowolnie kształtować każdą rozmowę.

W książce znajdziemy ciekawe pomysły oraz przykłady, jak prowadzić rozmowę np. dziećmi. Autorzy pokazują jak może przebiegać trudna i krępująca rozmowa w pracy a także opowiadają o przesłuchaniach i sytuacjach, w jakich autentycznie się kiedyś znaleźli. Kładą duży nacisk na odpowiednią postawę mentalną oraz cechy takie jak: uczciwość oraz empatia.

Nigdy wcześniej nie czytałam książ...

| link |
@wdrugimswiecie
2022-05-05
7 /10
Przeczytane🦋 🦋 🦋 🦋 🦋 🦋 🦋 🦋 🦋 🦋

Często sięgacie po poradniki? Co was wteft kieruję? Chęć zdobycia doświadczenia w rozmowach a może czysta ciekawość? Z jakiegokolwiek powodu byście po nie sięgali jakie macie wrażenia czytając ową literaturę?

Nie czytam często poradników. Uważam że są napisane takim językiem że ciężko jest go zrozumieć. "Jak dogadać się z każdym i w każdej chwili" napisane jest świetnym stylem. Książkę zrozumie każdy. Mamy podane codzienne (i nie tylko) przykłady z życia które pomogą nam zrozumieć problematykę dlaczego czasami jest ciężko powiedzieć :"nie" " super ze ten pomysł Ci się podoba i widzę w nim potencjał. Niestety nie będę czuła się komfortowo". Znając ludzi i znając nasze przyzwyczajenia albo przemilczelibyśmy temat bądź zaczęli kłótnie. W dogadaniu się nie o to chodzi. Mimo wszystko czasami miałam wrażenie że porady na rozmowy międzyludzkie były manipulacja. Niestety niektóre rzeczy skłaniają mnie do tego przemyślenia. Gdy mamy sposobowość wypowiedzienia się w taki sposób by druga osoba zaczęła mówić na dany temat więcej i więcej.

Osobiście nie wierzę że jest możliwość dogadania się z każdym. Fakt, z większą częścią może się to udać ale nie koniecznie że wszystkimi. Będę próbować wprowadzać tajniki z poradnika do swojego życia. 🍀

Kamila ☀️
#bookstagram #book #książka #booklover #czytambolubie #bookstagrampl #czytam #books #bookworm #reading #instabook #książki #bookish #czytaniejestsexy #ksiazka #bookstagr...

| link |
@nataliawozniak2812
2021-11-20
Przeczytane

Autorzy
Laurence- to profesor psychologii, który zajmuje się zagadnieniami z podejmowaniem decyzji, pod presją.
Emily- konsultantka licznych organizacji przeciwdziałających przemocy domowej.
Oboje współpracowali z policją, agencjami bezpieczeństwa, FBI i CIA.
W książce opisują, iż ich techniki sprawdzają się nie tylko na niebezpiecznych przestępcach, ale również na zbuntowanych nastolatkach i codziennych relacjach.
Jak dogadać się z każdym i w każdej sytuacji to pozycja, której podejście opiera się na naukowej analizie tego, jakie strategie skłaniają ludzi do otwarcia się i mówienia. Została stworzona na podstawie nauk i praktyk.
Opisuje sytuację rodzinne, towarzyskie czy też zawodowe. Napisana jest typowo językiem naukowym i w sposób dynamiczny. Ale z każdą kolejną stroną idzie szybko przywyknąć do tego języka i wszystko zrozumieć.
W pierwszej części przedstawione są cztery filary:uczciwość, empatia, autonomia i refleksja, które stanowią instrukcję lepszego kontaktu z ludźmi oraz zwiększa szanse na uzyskanie porządnego rezultatu.
Zaś drugi to opanowanie czterech podstawowych stylów komunikacji.
Z poradnika można dużo się dowiedzieć i spróbować wprowadzić to we własne życie.

| link |
@tomzynskak
2021-11-29
7 /10

Zacznijmy od samych autorek. Swoje doświadczenie zyskały dzięki pracy ze służbami bezpieczeństwa, policjantami, wojskiem, czy pracownikami socjalnymi. Dzięki temu czytając książkę ich wiedza i doświadczenie są naprawdę mocno wyczuwalne.
Oczywiście nie oznacza to, że cała książka napisana jest jakimś naukowym żargonem. Nie, nie, nie! Nic z tych rzeczy. Jest ona napisana w taki sposób, aby każdy bez problemów mógł zrozumieć przekaz jaki chciały przekazać autorki. Jaki? Przede wszystkim taki, że dogadać można się z każdym i wcale nie trzeba tej osoby lubić. Niby oczywiste, ale jednak dla wielu osób tak trudne do wykonania.
Cała fabuła skupia się wokół 4 filarów (podstawowych stylów rozmowy): konfrontacji, uległości, kontroli i współpracy. Prócz suchych faktów i porad znajdziemy tutaj wiele przykładów z życia codziennego, dzięki czemu fabuła nie tylko staje się nam bliższa, ale przede wszystkim łatwiejsza w odbiorze.

Po poradnik ten sięgnęłam z czystej ciekawości. Jednak wyniosłam z niego naprawdę wiele wartości. Znalazłam w niej wiele porad, które zamierzam wprowadzić w życie już w najbliższej przyszłości.

| link |
@Booklutek
2022-04-28
10 /10

Laurence Alison i Emily Alison „Jak dogadać się z każdym i w każdej sytuacji”

„Relacje oparte na wzajemnym zrozumieniu polegają na autentycznym zainteresowaniu drugą osobą, chęci dowiedzenia się, co myśli, co czuje i jakie są jej podstawowe wartości. Słuchacz jest ciekaw jej celów, nawet jeśli cały czas to on kieruje rozmową.”

Książka z dobrymi radami i naprawdę interesującymi przykładami, która ma na celu poprawę więzi z innymi ludźmi. Dobrze zorganizowany, precyzyjny i pomocny poradnik w opanowaniu umiejętności społecznych niezbędnych do bardziej owocnych interakcji w codziennym scenariuszu. Autorzy nie tylko zapewniają szczegółowe ramy do identyfikacji cech charakterystycznych budowania relacji i odpowiedniego ich podziału, ale także przedstawiają je w łatwo przyswajalny sposób poprzez użycie mnemotechniki i obrazów wizualnych. Relacje o kontaktach autorów z terrorystami i innymi niebezpiecznymi ludźmi są fascynujące. Podobały mi się też dialogi, które dodatkowo ilustrowały cztery style komunikacji.

Gorąco polecam książkę każdemu, kto chce lepiej zrozumieć drugiego człowieka. 👍

| link |
@sylwiak801
2022-02-07
9 /10
Przeczytane
@Blissfultobooks
2021-12-18
10 /10
Przeczytane
@sylwia923
2021-12-15
8 /10
@bookandfire
2021-12-14
7 /10
@lunka.bookstagram
2021-12-01
9 /10
Przeczytane
@LiterAnka
2021-11-28
8 /10
@autodydaktyczna
2021-11-28
7 /10
Przeczytane
@klaudia.nogajczyk
2021-11-28
8 /10
Przeczytane Książki z Klubu Recenzenta
@melkart002
2021-11-09
10 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl