Jak wychować gospodarne dzieci? Wszystko o tym, co powinny wiedzieć i jak im to wytłumaczyć

Janet Bodnar
Książka Jak wychować gospodarne dzieci? Wszystko o tym, co powinny wiedzieć i jak im to wytłumaczyć
Książka Jak wychować gospodarne dzieci? Wszystko o tym, co powinny wiedzieć i jak im to wytłumaczyć
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Naucz dziecko pływać, zanim rzuci się na głęboką wodę - Próba pogodzenia sprzecznych interesów -- nasze i dziecięce spojrzenie na pieniądze - Pytania i odpowiedzi -- prawdziwe problemy rodziców i gotowe rozwiązania - Niebanalny psychotest dla rodziców -- dylematy przy komunikacji finansowej z dziećmi Jako rodzic chcesz uchronić dziecko przed roszczeniowym podejściem do życia. Chcesz, by agresywna reklama i markowe gadżety nie zawróciły mu w głowie. Chcesz, by jak najwcześniej uświadomiło sobie, że pieniądze nie wyskakują z bankomatu ot, tak sobie. Pytanie brzmi: "Czy przekładasz ten zamiar na codzienną praktykę wychowawczą?". Czy dasz za wygraną, gdy dziecko zrobi scenę w sklepie z zabawkami? Jak bardzo powinieneś ingerować w to, na co wydaje swoje kieszonkowe i pierwsze zarobione pieniądze? Co, jeśli zażąda pieniędzy za pomaganie w domu czy mycie samochodu? Jak ocenisz, czy płacz i prośby o podwyższenie kieszonkowego wynikają z rzeczywistej potrzeby, czy są to zachcianki? W każdej z takich sytuacji musisz oscylować pomiędzy rozsądkiem i dobrodusznością. Jeśli popuścisz wodze za bardzo, unieszczęśliwisz dziecko na całe życie. Jeśli będziesz zbyt surowy, latorośl przestanie na Ciebie liczyć i stracisz z nią kontakt. W tej książce znajdziesz prawdziwe przypadki wychowawcze, opisywane przez rodziców w listach do jej autorki. Poznasz sprawdzone metody poparte jej wieloletnim doświadczeniem. I samodzielnie zdecydujesz, jak rozstrzygnąć problemy wychowania finansowego Twojego dziecka. Oto kwestie podstawowe: -zakładanie dziecku konta bankowego na kieszonkowe, - sprawiedliwe dzielenie kosztów: "Ja dam tyle, a resztę zaoszczędzisz sam", - powierzanie pieniędzy na pierwsze oszczędności i inwestycje, - wykładanie podstaw kapitalizmu, - pomaganie w znalezieniu pracy na lato, - problem pod tytułem: "Mam prawo jazdy i chcę samochód", - pokrywanie kosztów edukacji i utrzymania w innym mieście podczas studiów.
Tytuł oryginalny: Raising Money Smart Kids: What They Need to Know about Money and How to Tell Them
Data wydania: 2007-08-29
ISBN: 83-246-0444-8, 8324604448
Wydawnictwo: Sensus
Kategoria: Macierzyństwo
Stron: 448

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Jak wychować gospodarne dzieci? Wszystko o tym, co powinny wiedzieć i jak im to wytłumaczyć nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Jak wychować gospodarne dzieci? Wszystko o tym, co powinny wiedzieć i jak im to wytłumaczyć”- Janet Bodnar

Książka Rodzić można łatwiej
Rodzić można łatwiej Izabela Dembińska
{}8.3/10
To pierwszy taki poradnik w Polsce. Doświadczona położna i ...
Książka W Paryżu dzieci nie grymaszą
W Paryżu dzieci nie grymaszą Pamela Druckerman
{}7.6/10
Dziecko doprowadza cię do szału? Nie słucha poleceń?Rzuca je...
Książka Mocni ojcowie, mocne córki
Mocni ojcowie, mocne córki Meg Meeker
{}8.5/10
Ojciec to pierwszy mężczyzna w życiu kobiety. Jego rola jest...
Książka Nieperfekcyjna mama
Nieperfekcyjna mama Anna Dydzik
{}9/10
To inspirująca książka dla każdej mamy. Nie znajdziesz w nie...
Książka Bliźnięta - pierwszy rok życia, czyli bobolotem do nieba i z powrotem
Bliźnięta - pierwszy rok ży... Joanna Maciejewska
{}10/10
" Bobolotem do nieba i z powrotem" to historia jednego roku...

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak wychować gospodarne dzieci? Wszystko o tym, co powinny wiedzieć i jak im to wytłumaczyć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe