Jaka jest szkoła od A do Ż?

Adam Marek Mencel
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Jaka jest szkoła od A do Ż?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Szkolne abecadło rozpoczyna się od Absurdalnej szkoły, a kończy życzeniowo-postulatywnym wezwaniem uczniów i nauczycieli: Żeby szkoła... (była szkołą?). Niektóre hasła abecadła (jest ich 77) zostały ledwo zasygnalizowane, inne zaś są bardziej rozbudowane – jest to przecież „alfabet niepełny”, który czytelnik może zawsze uzupełnić, korzystając z własnego (szkolnego) doświadczenia. Epilog zaś nawiązuje do Pisma Świętego i ma usprawiedliwić nieudolność autora, który swoim tekstem chciałby zasygnalizować niektóre wady i zalety polskiej szkoły widziane subiektywnie z ponadćwierćwiecznej perspektywy trwania w nauczycielskim zawodzie i powołaniu.
Data wydania: 2012-07-07
ISBN: 978-83-7587-006-0, 9788375870060
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 76

Autor

Adam Marek Mencel Adam Marek Mencel dyplomowany nauczyciel, doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (absolwent seminarium doktorskiego pod kierunkiem prof. Marii Dudzikowej – UAM Poznań). Obecnie publikuje na łamach prasy pedagogicznej – jego artykuły ukazały się m.in. w nast...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Jaka jest szkoła od A do Ż? nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@oficynaIMPULS
2012-08-23
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Jaka jest szkoła od A do Ż?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl