Jan Bułhak fotografik + kalendarz

Małgorzata Plater Zyberk
Jan Bułhak fotografik + kalendarz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Album wydany został w 130. rocznicę urodzin Jana Bułhaka. Jest to pierwszy wydany legalnie zbiór fotografii wykonanych przez znakomitego polskiego artystę. Na stronach tego pięknie i starannie wykonanego albumu zamieszczono 167 fotografii, jak również kalendarium dokumentujące koleje życia fotografika. Jan Bułhak należał do najwybitniejszych polskich artystów fotografów, wywarł znaczny wpływ na rozwój fotografii w Polsce okresu międzywojennego i powojennego. Twórczość fotograficzną rozpoczął już w wieku 19 lat. W kolejnych latach zajmował się dokumentacją architektury Wilna, a potem innych polskich miast. W latach 1919-39 zajął się pracą pedagogiczną. Był kierownikiem Zakładu Fotografii Artystycznej przy Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie. W latach 20. XX wieku był współzałożycielem i prezesem Fotoklubu Wileńskiego (1928) i Fotoklubu Polskiego, a po II Wojnie Światowej - Związku Polskich Artystów Fotografów (1947), który od 1952 istnieje pod nazwą Związku Polskich Artystów Fotografików. Tworzył w tzw. technikach szlachetnych (guma, wtórnik). Wykonywał przejmujące portrety i symboliczne krajobrazy oraz fotografował chłopów, w czym kontynuował tradycję XIX-wiecznej ?fotografii zakładowej?. Większość artystycznej spuścizny Bułhaka (krajobrazy, zabytki architektury, portrety) spłonęła w czasie II wojny. Jan Bułhak nazywany jest ?Ojcem polskiej fotografii?. GRATIS: bardzo elegancki kalendarz biurkowy na rok 2007 zawierający 52 fotografie Jana Bułhaka. Każde ze zdjęć zawartych w kalendarzu jest dziełem sztuki - dlatego nasz kalendarz można nazwać ?mini? albumem. Jest on idealnym prezentem dla każdego kto ceni sztukę w najlepszym wydaniu.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7100-880-1, 9788371008801
Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Jan Bułhak fotografik + kalendarz? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Jan Bułhak fotografik + kalendarz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl