Jedyne wspomnienie Flory Banks

Emily Barr
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Jedyne wspomnienie Flory Banks
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Flora cierpi na amnezję. Jej pamięć nie rejestruje bieżących wydarzeń, więc dziewczyna nie jest w stanie zapamiętać żartów koleżanki, poleceń rodziców, czy chociażby tego, ile ma lat. Pewnego dnia całuje się z kimś, kogo całować nie powinna i… udaje jej się o tym nie zapomnieć. To jej pierwsze wspomnienie odkąd skończyła dziesięć lat! Niestety chłopak, który wstrząsnął jej światem wyjeżdża, i to daleko: do Arktyki. Czy podróż jego śladem okaże się dla Flory lekarstwem na uszkodzoną pamięć? Kto zasłuży sobie na jej zaufanie? Najbardziej oczekiwana książka roku – w pół drogi między "Memento" a "Ponad wszystko" Nicoli Yoon. Nie sposób się od niej oderwać! To zachwycająca opowieść o dziewczynie bez pamięci krótkotrwałej, która wybiera się w niezwykłą podróż, na przekór logice i własnym ograniczeniom, w poszukiwaniu chłopaka, któremu udało się zmienić coś, co wydawało się nie do zmiany.
Tytuł oryginalny: The one memory of Flora Banks
Data wydania: 2017-04-26
ISBN: 978-83-8074-080-8, 9788380740808
Wydawnictwo: Bukowy Las
Stron: 338

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Flora, odwagi!

{} WYBÓR REDAKCJI
2.10.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Flora cierpi na amnezję następczą. Nie pamięta nic, co się wydarzyło po 11 roku życia. Znaczy to tyle, że dziewczyna nie potrafi zapamiętać nic nowego. Pamięta tylko swoje dzieciństwo. W życiu codziennym bohaterce bardzo pomagają notatki tworzone przez nią i jej bliskich oraz rodzice i bliska przyjaciółka z dzieciństwa. Flora w swoim własnym domu ... {} Recenzja książki Jedyne wspomnienie Flory Banks

Inspirująca i dodająca skrzydeł opowieść o niezwykłej nastolatce

8.09.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Siedemnastoletnia Flora Banks to z pozoru zwyczajna dziewczyna, która tak jak wszyscy chodzi do szkoły, ma przyjaciół i kochającą rodzinę. Jest jednak niezwykła, ponieważ cierpi na zagadkową przypadłość- amnezję następczą. Kiedy miała 10 lat zdiagnozowano u niej guza mózgu i podczas operacji usunięcia nowotworu jej pamięć została uszkodzona. Od ... {} Recenzja książki Jedyne wspomnienie Flory Banks

@alien125@alien125 {}× 1

Historia o sile i odwadze młodej kobiety.

6.08.2019

Flora Banks to siedemnastoletnia nastolatka, która cierpi na amnezję następczą. W wieku dziesięciu lat wykryto w jej głowie nowotwór, który na szczęście udało się usunąć. Niestety wraz z guzem znikła część jej pamięci. Pamięta wszystko, co wydarzyło się przed operacją. To, co ma miejsce w jej życiu później, nie jest w stanie zapamiętać. Wszystkie... {} Recenzja książki Jedyne wspomnienie Flory Banks

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Współpraca

Kolejna powieść młodzieżowa na którą się skusiłem pod wpływem namów pewnych ludzi. I muszę przyznać, że po pewnych obiekcjach całkiem wciągnęła mnie cała ta opowieść. Można śmiało stwierdzić, że nie wszystkie te młodzieżowe powieścidła to denne bzdury. I tutaj zdarzają się wartościowe dzieła. Może nie doskonałe, ale warte uwagi, a to przecież najważniejsze.

Flora Banks ma 17 lat i cierpi na amnezję następczą. Z tego co wie, w dziecięcych latach usunięto jej guza mózgu, który spowodował też znaczną utratę pamięci. Flora doskonale pamięta co wydarzyło się gdy miała-dajmy na to 8 lat, jednak wydarzenia z bieżącego tygodnia przekraczają jej pojmowanie. Pewnego dnia całuje chłopaka swojej przyjaciółki i co najdziwniejsze, to wydarzenie nie odchodzi w niepamięć. W między czasie rodzice Flory wyjeżdżają do Paryża do ciężko chorego brata dziewczyny. Flora zostaje sama i postanawia odwiedzić Drake'a, który przebywa na Arktyce... Niestety nie wszystko jest takie, jak to zapamiętała nasza przyjaciółka. Przekonajcie się sami.

Z początku miałem obawy sięgając po tę książkę, jednak wraz z rozwojem akcji przekonałem się do sposobu narracji i do licznych powtórzeń. Dziewczyna po prostu przypominała sobie kim jest. Takie przedstawienie faktów, przypomniało mi inną powieść o cierpiącej na Alzheimera staruszce, która również nie pamiętała prawie nic, jedynie to co skrzętnie zanotowała na karteluszkach.

Autorka świetnie oddała zagubienie dziewczyny. Jej walkę o to aby ...

{} | link |
@alien125
2019-09-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Inspirująca opowieść o tym, że pomimo trudności możemy osiągnąć wszystko. Ograniczenia są tylko w naszej głowie a świat daje nam ogrom szans i możliwości, które trzeba wykorzystać.

{} | link |
WS
2021-01-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2017-Książki
AN
2020-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Megin
2020-01-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Na Białym Regale
@Wilczekczyta
2019-10-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Jedyne wspomnienie Flory Banks. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe