Jesteś cudem

Elżbieta Rodzeń
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Jesteś cudem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Czy znajdziesz w sobie dość odwagi, by stać się dla kogoś cudem?

Kiedy dochodzi do karambolu, Kamil działa pod wpływem impulsu – narażając własne życie, wyciąga Maję z rozbitego samochodu. Dziewczynie udaje się przeżyć, jednak musi pożegnać się z marzeniami o karierze baletnicy. Zagubiona i samotna, coraz bardziej pogrąża się w mroku.
Kamilowi wszystko przypomina o tym, jak kruche jest życie. Doświadczył tak wielkiego cierpienia, że bez trudu dostrzega, że z Maja dzieje się coś złego. Wyciąga do dziewczyny rękę, gdy ta najbardziej tego potrzebuje. Choć czuje, że mógłby być z Mają szczęśliwy, to widmo śmiertelnej choroby wciąż nad nim krąży, a tragiczne wspomnienia nie pozwalają pójść naprzód.

Czy Kamil i Maja zdołają ocalić rodzące się między nimi uczucie? Ile odwagi potrzeba, aby uratować ukochaną osobę? Jak wybaczyć komuś coś, czego on sam nie potrafi sobie przebaczyć?

Data wydania: 2020-05-06
ISBN: 978-83-240-7151-7, 9788324071517
Wydawnictwo: Znak
Stron: 352
dodana przez: Justyna_K

Autor

Elżbieta Rodzeń Elżbieta Rodzeń
Urodzona w 1983 roku w Polsce
Elżbieta Rodzeń jest pedagogiem terapeutą, pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Czyta uparcie i nałogowo. Lubi zimowe spacery, nietuzinkowe filmy i dobrą herbatę. Może godzinami rozmawiać o książkach, dysleksji i wzornictwie haftów ludowy...

Pozostałe książki:

Przyszłość ma twoje imię Zimowa miłość Chłopak, którego nie było Przyciąganie Miłość na horyzoncie
Wszystkie książki Elżbieta Rodzeń

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tak, jesteś cudem! Jesteś życiem drugiego człowieka.

22.07.2020

Bardzo lubię, gdy poza samą książką kryje się jeszcze głębsza inicjatywa; gdy za słowem pisanym idą czyny. Tak jest w przypadku "Jesteś cudem", gdzie część dochodu skierowana jest ku wsparciu inicjatywy transplantacji, a dokładniej ku propagowaniu rejestrowania się w jednej z największych baz potencjalnych dawców szpiku kostnego - DKMS. Dawcy po ... Recenzja książki Jesteś cudem

coś więcej niż książka

2.08.2020

Maja ulega wypadkowi samochodowemu. Jej ostatnia myśl przed uderzeniem to to czy wcisnąć hamulec. Od dziecka ćwiczy balet ale chyba nie dla własnej przyjemności. Jej rodzice rozwiedli się i została z matką która chyba nie do końca wie jak okazywać miłość dziecku. Ojciec poznał inną kobiete z którą stworzył dom i ma coraz mniej czasu dla Mai. Z roz... Recenzja książki Jesteś cudem

Jesteś cudem...

27.01.2022

Czasami wydaje się nam, że straciliśmy już wszystko, co było dla nas ważne, a potem przekonujemy się, że nadal mamy tak wiele. Historia zaczyna się w momencie, w którym losy głównych bohaterów splatają się ze sobą. Jedna krótka chwila zmienia ich życie na zawsze. Maja bierze udział w wypadku i udaję jej się przeżyć tylko dlatego, że Kamil, naraża... Recenzja książki Jesteś cudem

Moja opinia o książce

Opinie

KA
2021-04-06
8 /10
Przeczytane

Jak dla mnie książka, tak jak i tytuł jest cudna.
Maja, dopiero co została przyjęta na pierwszy rok studiów i już jej życie zaczyna się walić. Bierze udział w karambolu. Jej życie ratuje Kamil – student ostatniego roku na ratownictwie medycznym. Dziewczyna przeżywa, jednak paskudne złamanie nogi ma swoje dalsze konsekwencje. Noga boli niemiłosiernie a ona przecież marzyła o karierze baletnicy. Wraca wprawdzie na studia jednak wpada w uzależnienie od środków przeciwbólowych. To, że z dziewczyną dzieje się coś złego widzi tylko jej przyjaciółka. Dziewczyna nie ma żadnego wsparcia w rodzicach. Mama zajęta jest wyłącznie karierą i nie chce by Maja wprowadziła jakąkolwiek rysę na jej idealnym wizerunku. Z ojcem, który odszedł od matki dziewczyna nie ma dobrego kontaktu. Dziewczyna – będąca do tej pory córeczką tatusia czuje się porzucona i ma żal do ojca, że nie zabrał jej ze sobą.

Gdy Maja usiłuje popełnić samobójstwo pomaga jej Kamil, który zabiera ją do swego rodzinnego domu i pomaga wyjść z uzależnienia. Dziewczyna powoli dochodzi do siebie a pomiędzy młodymi rodzi się uczucie. Kamil jednak wiele w życiu przeszedł. Czy więc będzie w stanie otworzyć swe serce przed Mają i opowiedzieć jej swoją przeszłość.

Jak dla mnie książka jest niesamowita i porywa za serce. Muszę przyznać, że autorka porusza dość trudne tematy. Pojawia się temat białaczki u młodych osób. Jest to choroba straszna i tak jak przy innych choruje nie tylko jedna osoba lecz cała rodzina...

× 2 | link |
@andzelikajaczynska
2020-07-24
7 /10
Przeczytane

https://czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com/2020/07/7120-jestes-cudem-elzbieta-rodzen.html
"Jesteś cudem" jest powieścią, która uzmysławia czytelnikowi jak bardzo kruche jest ludzkie życie. W ułamku sekundy można stracić wszystko co dla człowieka jest najważniejsze. Nasz poukładany świat rozpada się jak domek z kart, a my tracimy zdrowie, ukochaną osobę czy nasze plany zawodowe stają się nie aktualne i należy na nowo odnaleźć swoje miejsce w życiu prywatnym i zawodowym.
Autorka napisała powieść, która porusza bardzo wiele trudnych spraw, z którymi przychodzi zmierzyć się bohaterom. Po pierwsze każde z nich musi rozliczyć się ze swoją przeszłością. Zamknąć sprawy, na które nie ma się już wpływu i pogodzić się ze stratą, której doświadczyli. Czasami potrzebna jest pomoc psychologa lub terapeuty by uzmysłowić sobie jak duży wpływ na bieżące życie ma to czego doświadczyliśmy w przeszłości. Bardzo ważne jest by szczerze porozmawiać z drugą osobą o swoich lękach, wątpliwościach oraz o smutku, który potrafi dopaść w najmniej spodziewanym momencie.
Istotnym tematem, który został poruszony w powieść jest problem uzależnień. I nie musi to być alkohol czy narkotyki. Każda forma uzależnienia niesie ryzyko, że straci się kontrolę nad swoim życiem. Dlatego bardzo ważne jest by nie bać się skorzystać z terapii, która pomoże wyjść z uzależnienia. Tak samo ...

× 2 | link |
@Ferante
2020-12-01
7 /10
Przeczytane

Co to była za piękna historia... 🥺
Miłość, walka z codziennością o normalne życie i przeszłość, o której wielokrotnie chce się zapomnieć.

Kamil przyszły ratownik medyczny, znajduje się przypadkowo na miejscu wypadku. Tak poznaje Maję. Ich losy zostają ze sobą splecione. Nie mogą o sobie zapomnieć... Jednak to Kamil kocha w swoim życiu kogoś innego... Mimo, że zauroczył się Mają to wie, że nie może pozwolić na to, aby stało się to miłością. Dlaczego? Musisz koniecznie przeczytać tę historię.

Bardzo mi się podobało wiele wartości życiowych i trudności, z którymi zmagają się bohaterowie. Nie są to błahe problemy jak "ona mnie kocha, ale ja jestem draniem" czy "pokażę jej kto tu rządzi". To całkiem inna liga.

"Jesteś cudem" - ten tytuł idealnie pasuje do głównych bohaterów. Każdy jest cudem. Każdy zawalczył o siebie i przezwyciężył wiele. Nawet to na co praktycznie nie mamy wpływu...

Walka o zdrowie i nadzieja dały im siłę. Wartościowa książka, która wspiera @dkms_pl

Ja niestety dawcą już być nie mogę, jednak zachęcam Was do zarejestrowania się.

Chociaż życzę Wam, aby Wasz bliźniak genetyczny nigdy nie potrzebował pomocy 💪

× 2 | link |
@silwana
2020-07-23
7 /10
Przeczytane

Inne książki autorki podobały mi się bardziej, ale ta też nie była zła. Na pewno sięgnę po kolejne, jak tylko autorka je napisze.

× 1 | link |
@Angel
2020-11-11
7 /10
Przeczytane

O książkach autorki słyszałam już naprawdę sporo dobrego, jednak to było moje pierwsze spotkanie 'face to face' 😅 i jak najbardziej zaliczam je do udanych! Maja i Kamil... dwójka młodych ludzi, dwa różne światy. Poznają się w nieprzyjemnych okolicznościach, podczas wypadku, w którym jedną z poszkodowanych jest właśnie Maja.
Wypadku, który grubą krechą przekreśla od dawna zaplanowaną przyszłość dziewczyny!
Dwójka młodych ludzi, która przeszła już zbyt wiele...
Dwójka osób, która walczy, również z samym sobą.
Dwójka osób, która przecież do siebie 'nie pasuje' (gówno prawda!)
Dwójka osób, które podziwiam...
Kamil i to co zdążył przeżyć? Ale też to co robi teraz?
A Maja jest moim mistrzem, serio! To jak bardzo zmieniła swoje życie? Może nie miała wiele do stracenia, ale i tak...!
Sporo było we mnie emocji i myśli podczas czytania tej książki, ale również później. A jeśli książka zostaje w Tobie na dłużej, to dużo znaczy!

| link |
@daisy.books21
2022-08-27
9 /10
Przeczytane
@katexx91
2022-01-27
8 /10
@wez_przeczytaj
2021-01-01
9 /10
Przeczytane
JU
2020-10-01
8 /10
Przeczytane
@ulenstwo1990
2020-09-23
9 /10
Przeczytane
@Dominika_3
2020-08-27
9 /10
Przeczytane
@emilusienka5
2020-08-02
8 /10
Przeczytane
@Bujaczek
2020-08-01
8 /10
Przeczytane 2020
NI
2020-07-27
10 /10
Przeczytane Moje książki 😊
@ksiazka_w_pigulce
2020-07-22
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Jesteś cudem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl