Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda

Joanna Bątkiewicz-Brożek
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda
Książka Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Mistyk. Posiadał przedziwny wgląd w duszę człowieka – napisał ponad 220 tysięcy imaginette, obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby. Niezwykle ceniony przez o. Pio, który często odsyłał do niego penitentów. Kapłan heroicznie wierny Kościołowi, mimo że szczególnie doświadczany: z powodu oskarżeń nieprzychylnych mu osób, wielokrotnie stawiany przez Świętym Oficjum, oskarżany o herezję, z wieloletnim zakazem odprawiania Mszy Świętej i głoszenia homilii. Jest Sługą Bożym. Trwa jego proces beatyfikacyjny. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Jej lektura bardzo mocno mnie poruszyła i zapewne poruszy każdego, kto po nią sięgnie. Rozpala serce miłością ku Bogu i do poświęcenia Jemu wszystkiego, bez wyjątku. Z serca każdemu polecam! – O. Józef Witko OFM Z wielką radością przyjąłem wiadomość o tym, że powstała ta książka. Z jeszcze większą radością ją przeczytałem. I od razu pragnę przestrzec Czytelnika: autorka to złodziejka. Skradnie wam każdą wolną chwilę. Dlaczego? Bo od świadectw o neapolitańskim kapłanie trudno się oderwać. A po przeczytaniu zostaje dojmujące łaknienie poznawania księdza Ruotolo więcej i więcej… – ks. prof. Robert Skrzypczak Joanna Bątkiewicz-Brożek – dziennikarka, publicystka, tłumaczka, współautorka książki Mam odwagę mówić o cudzie (wspólnie z prof. Januszem Skalskim). Obecnie współpracuje z portalami Vatican Insider oraz Aleteia.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-65349-52-1, 9788365349521
Wydawnictwo: Esprit
Stron: 432

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Życie NIE usłane różami

Zacznę nietypowo, bo od słów adresowanych do autorki... Pani Joanno dziękuję, dziękuję, że napisała Pani tę książkę, bo dzięki temu dowiedziałam się o istnieniu tak WIELKIEGO człowieka jakim był o. Dolindo Ruotolo. Nie wiem od czego zacząć, tyle chciałoby się powiedzieć, napisać, wyrazić... w mojej głowie emocje aż buzują, ale są takie przy tym wyjątkowo spokojne... W dzieciństwie bity i głodzony przez ojca, ale to dzięki mamie poznał smak Jezusa, za każdym razem, gdy Silvia (mama) wracała z Mszy, mały Doli czekał na Nią, by dając Jej całusa spijać z Jej ust smak Pana. Jego imię zna... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@gala26
2019-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Religijne 2018 Moja prywatna biblioteczka Biografie
Lektura tej książki bardzo mnie poruszyła. Piękna z niesamowitym przekazem,napisana prostym, zrozumiałym językiem opowiada historię niezwykłego duchownego ojca Dolindo Ruotolo. Na pozór to książka trudna i przygnębiająca bo jest to opowieść o księdzu niezrozumianym i szykanowanym w swoim środowisku. Księdzu , który pomimo wieloletniego zakazu odprawiania Mszy świętej nigdy nie zdjął sutanny i złego słowa nie powiedział o swoich prześladowcach zachowując przy tym ogromną pogodę ducha . Przeciwnie modlił się za nich i przepraszał na kolanach za to, że go krzywdzili. Niesamowite wprost nie do uwierzenia niebywałe świadectwo wiary i zaufania Bogu. Jego bezgraniczna miłość do Matki Najświętsz...
{} | link |
@inez229
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Posiadam
@Anna_Gut
@Anna_Gut
2019-05-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}