Jod leczy

Lynne Farrow
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Jod leczy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Lynne Farrow - wykładowca akademicki i dziennikarka. Przez długie lata zmagała się z licznymi dolegliwościami, takimi jak chroniczne zmęczenie, senność, ból głowy, brak koncentracji, torbiele piersi i otyłość. Pomimo wielu badań, lekarze nie mogli odnaleźć przyczyny jej schorzeń. Wreszcie usłyszała diagnozę - rak piersi. Wtedy postanowiła dotrzeć do bibliotek i archiwów w poszukiwaniu zapomnianych, a może celowo porzuconych metod leczenia. Jej zdumienie z każdym dniem rosło... - Światowa Organizacja Zdrowia uznaje niedobór jodu za najłatwiejszą do wyeliminowania przyczynę upośledzeń umysłowych. - Spożycie jodu od lat 70. XX wieku spadło o 50 procent. - W tym czasie wzrosła ilość zachorowań na choroby piersi, prostaty i tarczycy, wynikających z niedoboru jodu. - W latach 1975 - 2005 liczba przypadków raka tarczycy wzrosła o 182 procent. - Od lat 70. XX wieku występowanie raka piersi wzrosło trzykrotnie: z jednego przypadka na 23 kobiety do jednego przypadka na 7- 8 kobiet. - Wskaźnik niedoboru jodu jest coraz wyższy, co potwierdzają kolejne pomiary prowadzone przez agencje rządowe. Lynne Farrow w książce Jod leczy przedstawia wieloletnią tradycję stosowania tego zapomnianego pierwiastka w medycynie oraz opisuje historie ludzi, dla których suplementacja jodem stała się początkiem nowego, zdrowszego życia.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-60170-81-6, 9788360170816
Wydawnictwo: PURANA
Stron: 266

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Jod leczy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Anjanka
2022-02-02
8 /10
Przeczytane ✅Nauki społeczne, poradniki.

Jod to bardzo prosty pierwiastek śladowy, bez którego organizm ludzki nie jest w stanie się obejść. Jego receptory znajdują się w każdej komórce naszego organizmu, która posiada ogromne zapotrzebowanie na jod i odpowiednio na niego reaguje pod warunkiem, że ilość jodu dostarczana do organizmu jest odpowiednio suplementowana. Jedną z najważniejszych zalet suplementacji jodem, to usuwanie z organizmu metali ciężkich i toksyn, które nagromadzone w naszym organizmie za sprawą chemii w powietrzu, jedzeniu, wodzie i lekach sieją tam prawdziwe spustoszenie....

Przed II WŚ jod, a raczej jego nieorganiczna forma, z powodzeniem była stosowana jako panaceum w leczeniu niemalże wszystkich, najpopularniejszych chorob, więc jak to się stało, że dzisiejsza medycyna odeszła od stosowania protokołów jodowych?

Ciekawa i wartościowa lektura. Polecam zapoznać się z suplementacją jodem oraz jej zbawiennym wpływie na ludzki organizm.

× 8 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Jod leczy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl