Józef II, Habsburg rewolucjonista

François Fejtö
Książka Józef II, Habsburg rewolucjonista
Książka Józef II, Habsburg rewolucjonista
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Historia dawał nam dotychczas tylko konwencjonalne wizerunki Józefa II. Członkowie jego rodziny, jego następcy uważali go za grabarza monarchii; oficjalni historycy surowo obchodzili się z pamięcią o nim, za to liberałowi austriaccy czcili w nim inicjatora liberalizmu. Jedni i drudzy, biorąc za podstawę z góry wykoncypowane teorie, zdają sie nie rozumieć jego prawdziwego charakteru ani też wielorakich sprzeczności jego temperamentu. (...)" Odnalezione przez autora nie opublikowane listy pozwoliły odkryć i przedstawić przyczyny porażki życia uczuciowego i, być może, także działalności politycznej cesarza.  
Tytuł oryginalny: Joseph II, un Habsbourg révolutionnaire
Data wydania: 1993
ISBN: 83-06-02279-3, 8306022793
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Biografie Sławnych Ludzi
Kategoria: Biografia
Stron: 371

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Józef II, Habsburg rewolucjonista? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Józef II, Habsburg rewolucjonista. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}