Jutrzejsza miłość

Shirley Abbott
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Jutrzejsza miłość
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

?Książka Abbott to subtelny gobelin
utkany z miłości i apokalipsy?

?Publishers Weekly?Shirley Abbott przenikliwie analizuje pogmatwane związki swych bohaterów, którzy reprezentują niemal wszystkie warstwy amerykańskiego społeczeństwa. Tym razem poznajemy grupę nowojorczyków, którym miłość nie przynosi tego, czego po niej oczekiwali. Gdy we wrześniu 2001 roku ziemia zadrży pod ich stopami w jak najbardziej dosłownym sensie, każdy z bohaterów wielkomiejskiego wielokąta będzie musiał na nowo przemyśleć swoje uczucia i w odmienny sposób zacząć postrzegać przyszłość własną i swoich bliskich.
Data wydania: 2011-02-01
ISBN: 978-83-7495-937-7, 9788374959377
Wydawnictwo: Muza
Stron: 320

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jutrzejsza miłość

28.01.2012

Lubicie być zaskakiwani? Ja - zależy gdzie i kiedy. Generalnie fanką niespodzianek nie jestem, ale w przypadku literatury zaskoczenie oznacza duży plus. A "Jutrzejsza Miłość" mnie zaskoczyła. Powiem więcej - ogromnie zaskoczyła. Okładka jakich wiele. Żółty liść, szara ulica, w tle profil kobiety - uderza szarość w wielu odcieniach i faktura okładki... Recenzja książki Jutrzejsza miłość

"Jutrzejsza miłość"

26.02.2011

Zbyt wielkie wymagania wobec książki mogą odbić się czkawką. No niestety okazało się to prawdą w moim przypadku przy książce „Jutrzejsza miłość” Shirley Abbott. Jest to debiutancka powieść autorki, która wg okładkowego opisu, została doskonale przyjęta przez krytykę. Ja się pytam, którą? Potrzebuję dowodów, żeby w to uwierzyć. Bardzo zacieka... Recenzja książki Jutrzejsza miłość

Moja opinia o książce

Opinie

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
6 /10
Przeczytane ❤ 2012 ❤ 🗽11 września WTC Odwiedzamy USA

Nie zetknęłam się wcześniej ani z tą powieścią, ani jej autorką, ale zaintrygowała mnie krótka notka na okładce i postanowiłam ją przeczytać.

Książka opowiada o życiu codziennym kilku bohaterów - nowojorczyków, którzy, jak się okazuje, są ze sobą w różny sposób powiązani, a ich losy splatają się. Wielowątkowość z pozoru może wprowadzać pewne zagmatwanie, ale tutaj bez trudu możemy odnaleźć się w nowojorskiej rzeczywistości. W powieści występuje jeden ciąg zdarzeń, które opowiadane są przez kolejnych bohaterów – narratorów. Poznajemy więc różne aspekty tych samych problemów przedstawianych z różnych punktów widzenia.

Na prozę codziennego życia bohaterów ogromny wpływ ma szeroko pojmowana miłość. Poznajemy uczucie łączące małżeństwa, dwóch mężczyzn, dwie kobiety, ludzi młodych, starszych… W większości przypadków jest to miłość skomplikowana, często nieszczęśliwa. Uczucie, które powinno być motorem życia, nie zawsze spełnia taką rolę.

A bohaterowie…? Prości ludzie, którzy nie potrafią się odnaleźć, a miłość nie spełnia ich oczekiwań. Być może zbyt wiele oczekują od partnera, od życia, a zbyt mało od siebie…

W pewnym momencie tłem historii stają się tragiczne wydarzenia z 11 września 2011 roku, kiedy nastąpił atak na nowojorskie wieże World Trade Center. Pamiętamy tamte wydarzenia sprzed ponad już dziesięciu lat, kiedy ludzie zadawali sobie podobne pytania:

„(…) Kto chciałby wysadzić je w powietrze? To było najlepsze z miast, najwspan...

| link |
@MalenstwoMB
2012-01-28
8 /10
Przeczytane

Książkę należy przeczytać, a następnie przystanąć, zwolnić i pomyśleć. Co z tego, że dzieciaki włażą ci na głowę, masz marudnego szefa i głupiego sąsiada? Pomyśl jak byłoby źle gdyby nagle tego wszystkiego zabrakło...

| link |
@Tajemnica33
2011-02-26
3 /10
Przeczytane Jest na mojej półce Recenzje i opinie

Cytaty z książki

O nie! Książka Jutrzejsza miłość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl