Kaktus w sercu

Kaktus w sercu
2.0
Ocena 2.0 na 5 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów
Basia Jasnyk z popularnego serialu TERAZ ALBO NIGDY! napisała książkę I pomyś...
Basia Jasnyk z popularnego serialu TERAZ ALBO NIGDY! napisała książkę I pomyśleć, że miał to być sposób rozładowania złości na facetów. Nie tylko serialowe przyjaciółki będą miały okazję wzruszać się przy lekturze, śmiać się i płakać na przemian. Basia znalazła wydawcę, który postanowił dać szans...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788374145374
Wydawnictwo: W.A.B.

Recenzje

Filmowa lektura
Jako fanka serialu "Teraz albo nigdy" nie mogłam, nie przeczytać książki Barbary Jasnyk "Kaktus w sercu". Przecież autorka pisała ją na oczach widzów. Książka ta szybko stała się bestsellerem i zmieniła życie Basi. Tyle serial, faktycznie mnie osobiście książka nie zachwyciła. Bohaterką książki j...
Napisz swoją opinię

Opinie

AN
@Anaconda 2009-04-15
Książka dla myślących. Ci niewymagający nie mają czego szukać. bo dla nich za inteligentna. Za bardzo skomplikowana formalnie, za precyzyjna. Po prostu za dobra. Zero grafomaństwa. Szukałabym go raczej w tych tasiemcowych, sennych, nudnych i żałosnych powieściach dla kobiet, w których rozczytują się "niewymagający". Ale z drugiej strony trudno mieć pretensję do innych o tzw. nieumiejętność czytania. Każdy ma prawo próbować zmierzyć się z lekturą. Jeśli nie łapie wszystkiego to trudno. Nie polecam tej książki czytającym w tramwaju. Chyba, że mają podzielną uwagę, jak Cezar czy Napoleon. Takich czytelników jest jednak niewielu, a przy lekturze Kaktusa w sercu trzeba po prostu myśleć. I tyle. Czego życzę wszystkim czytelnikom. Bo naprawdę warto tę książkę przeczytać.
@madziab86
@madziab86 2009-01-29
Przeczytane (2009-01-29)
Książka dla niewymagających, nadaje się do czytania w tramwaju, nie wciąga, fabuła beznadziejna, przeczytałam, bo krótka była, ale wiele szumu o nic :P Ogólnie to niczym nie zaskakuje, a kto kryje się za pseudonimem Barbara Jasnyk nie mam pojęcia - ale po przeczytaniu nawet nie chcę wiedzieć. Grafomaństwo - zawsze to chciałam napisać - pierwsza klasa :D Nudna, nie pozostanie w mojej pamięci ani przez chwilę. Nie polecam! Strata czasu - chociaż mówi się, że żadna książka nie jest stratą czasu...pozostawiam to Waszemu osądowi.
@SYSTEM
@SYSTEM 2009-07-28
Przeczytane (2009-07-28)
Nie przepadam za polską literaturą dla pań, nie wciąga mnie, rzeczywistość i postacie wydaja mi się strasznie przerysowane, a często dodatkowo denerwuje mnie narracja w pierwszej osobie... Kaktus troszkę zmienił moje zdanie na ten temat, bardzo fajnie napisana historia, szybko się czyta, ale nie wciąga czytelnika na tyle, aby nie mógł się oderwać. Jest OK.
@Goszka
@Goszka 2011-06-11
Przeczytane (2011-06-11)
Dno. Trudno mi było to skończyć, tak bardzo mnie wynudziła ta lektura. Nie spodziewałam się niczego dobrego, biorąc pod uwagę że książka powstała na potrzeby serialu. Kto się kryje pod pseudonimem Barbara Jasnyk? Nie mam zielonego pojęcia, ale nie jest to dobry pisarz. Nudy do potęgi entej. Zero akcji.
@Faledor
@Faledor 2012-09-07
Przeczytane (2012-09-07)
Przeczytałam, ale rewelacji nie było. Nie oglądałam serialu, z którym była związana ta książka, więc może dlatego. Nie odradzam, bo na pewno historia zawarta w tej powieści znajdzie swoich zwolenników, ale dla mnie to książka na jeden raz. Szczególnie ze względu na mnogość irytujących mnie stwierdzeń.
@karolaai
@karolaai 2012-02-13
Przeczytane (2012-02-13)
Nigdy więcej nie zabiorę się za jakąkolwiek książkę związaną z serialem. Miałam nadzieję na poznanie ciekawostek z życia bohaterów mojego (wtedy) ulubionego serialu. Spotkało mnie jedynie rozczarowanie. Książka napisana tylko po to, by dodatkowo zarobić. Nie polecam. Zmarnowane pieniądze.
@Havana
@Havana 2011-03-04
Przeczytane (2010-12-14)
Akcja (a raczej jej brak) - okropnie nudna i przewidywalna, a główna bohaterka wydaje się być trochę nieudolna. Przeczytałam w jeden wieczór, choć był to ciężki orzech do zgryzienia. Stanowczo odradzam.
@Wyrysowana_
@Wyrysowana_ 2010-01-09
Przeczytane (2010-01-01)
Nie, nie i jeszcze raz nie. Byłam bardzo ciekawa tej książki, ale po przeczytaniu pierwszego rozdziału odłożyłam ją i po miesiącu stwierdziłam, że powinnam ją skończyć. Akcja - słaba.
@Ciamciaramcia
@Ciamciaramcia 2011-06-22
Przeczytane (2011-06-22)
Ktokolwiek kryje się pod: "Barbarą Jasnyk", najwyraźniej kilka dni przed napisaniem książki, poznał trudną sztukę konstrukcji zdań złożonych. Dno.
@rosamund
@rosamund 2009-12-20
co to ma byc autor-barbara jasnyk, to było na potrzeby filmu ok, ale tutaj mogliby podac prawdziwe nazwisko, bo jakas tam jasnyk nie istnieje...
Współtworzący tą stronę
puchar
KA
@kaha0025 pierwsza opinia