Kawały czyli anegdoty polityczne z PRL i nie tylko

Szymon Kobyliński
Kawały czyli anegdoty polityczne z PRL i nie tylko
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wybór najśmieszniejszych, najbardziej błyskotliwych i trafnych dowcipów politycznych z okresu od 1945 do 1989 roku. Potężna dawka absurdów, portretów byłych i obecnych asów polskiego życia publicznego, komicznych sytuacji tworzy lekturę jedyną w swoim rodzaju, humorystyczną, inteligentną, z dawką mądrej refleksji. Nie brak tu błyskotliwego puentowania rzeczywistości, ani przenikliwego spojrzenia na wszystko co absurdalne, irracjonalne, surrealistyczne. Książka jest doskonałym kontrargumentem dla ostatnich sondaży, według których Polacy to najbardziej ponury naród w Europie.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7386-159-6, 9788373861596
Wydawnictwo: Nowy Świat

Autor

Szymon Kobyliński Szymon Kobyliński
Urodzony 22 maja 1927 roku
Polski grafik, rysownik, karykaturzysta, satyryk, historyk, scenograf (głównie teatralny, ale także filmowy), jeden z prekursorów polskiego komiksu. Urodził się w rodzinie malarskiej i po części kontynuował te tradycje. Swój pierwszy rysunek prasowy...

Pozostałe książki:

Odpukajmy ! : rzecz o ostrzegawczych przesądach polskich Szymona Kobylińskiego gawędy o broni i mundurze O Magdalenie Samozwaniec Przygody pancernych i psa Szarika TOM I Przez pustynię i puszczę. O ilustrowaniu klasyka
Wszystkie książki Szymon Kobyliński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kawały czyli anegdoty polityczne z PRL i nie tylko aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kawały czyli anegdoty polityczne z PRL i nie tylko. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl