Kiedy słonie płaczą : o życiu emocjonalnym zwierząt

Susan McCarthy, Jeffrey Moussaieff Masson
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kiedy słonie płaczą : o życiu emocjonalnym zwierząt
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Zwierzęta prowadza bujne życie: walczą o tereny łowieckie i pożywienie, uciekają przed drapieżnikami, wchodzą w trwałe związki uczuciowe, rozpaczają po stracie współmałżonków, kochają swoje dzieci: karmią je, chronią, ryzykują dla nich życie. Są indywidualnościami i członkami grupy, mają niełatwe życiorysy i przeżywają skomplikowane stany emocjonalne. Na kartach tej książki znajdziecie słonia, który karmił myszkę, i delfina, który wymyśla i demonstruje wciąż nowe sztuczki. A oto niedźwiedź: wdrapał się na skałę i z zachwytem ogląda zachód słońca. Jest też papuga, która dobrze wie, co mówi, i goryl słuchający koncertu Pavarottiego. A Moja, wesoła mangusta, tańczy z wiewiórkami. Poznacie treserów pracujących w oceanariach, cyrkach, szkolących psy przewodników niewidomych. Poznacie biologów, etologów i badaczy zachowań zwierząt oraz ich pełne anegdot opowieści.
Tytuł oryginalny: When elephants weep : the emotional lives of animals
Data wydania: 1999
ISBN: 83-05-13017-7, 8305130177
Wydawnictwo: KSIĄŻKA I WIEDZA
Stron: 287

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kiedy słonie płaczą : o życiu emocjonalnym zwierząt nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@MLB
2021-06-22
8 /10
Przeczytane Polecane Posiadam Popularnonaukowe/non-fiction

To wspaniała książka i, choć minęło niemal 20 lat od jej wydania, nadal w pełni aktualna. Niestety, przez te 20 lat nie nastąpiła znacząca zmiana w stosunku nauki do zwierząt. Nadal dominuje narzucana badaczom i filozofom "poprawność polityczna" i terror antropomorfizmu, który jest uważany za dyskwalifikująca obelgę. Nadal ignoruje się i pomija FAKTY i obserwacje, nadal obowiązuje paradygmat wiążący nierozdzielnie emocje z mową, nadal narzuca się nomenklaturę, aby, nie daj Boże, nie porównać człowieka ze zwierzęciem, nadal rzadko wspomina się o tym, że Descartes był durniem, choć inteligentnym.
Tę książkę ciężko zdobyć, a warto - polecam wszystkim, którym ciasno w uniwersyteckich korytarzach.

× 1 | Komentarze (1) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Kiedy słonie płaczą : o życiu emocjonalnym zwierząt. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl