Kieruj Działaj Żyj. Zawód menedżer

Fredmund Malik
Kieruj Działaj Żyj. Zawód menedżer
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Menedżerom płaci się za rezultaty, za dobre i właściwe zarządzanie, za profesjonalne podejście do tego zawodu. Nikt nie rodzi się menedżerem, skutecznego zarządzania trzeba się nauczyć. W każdym zawodzie – tak prawnika, lekarza jak i menedżera – da się wskazać zadania, narzędzia i zasady, których doskonalenie prowadzi do zawodowej biegłości, charakterystycznej dla odpowiedzialnych profesjonalistów. Problemem zarządzających jest fakt, że zwykle menedżerem się „staje” i najczęściej jest to promocja z racji dobrze wykonywanych obowiązków na stanowisku specjalistycznym. Promocja na menedżera zmienia diametralnie optykę postrzegania tej funkcji. Oto nagle trzeba zrezygnować z większości zadań operacyjnych na rzecz tych o charakterze zarządczym. Od menedżerskiej pracy, jej jakości, zależą odtąd wyniki nie jednej, ale wielu osób, zespołów, całej organizacji czy holdingu. Książka w sposób ciekawy i zrozumiały dla każdego wskazuje: - niezbędne obszary zadań jakie należy realizować, - narzędzi – jakie trzeba stosować - zasad – którymi warto się kierować by być efektywnym. Ciekawe dla czytelnika jest poznanie, niejako przy okazji, wielu wybitnych, światowych przywódców i ich podejścia do efektywności menedżerskiej. Książka niewątpliwie inspiruje do przemyśleń i zachęca do wypracowania oraz doskonalenia własnego stylu i podejścia do menedżerskiej roli.
Tytuł oryginalny: Führen Leisten Leben. Wirksames Management für eine neue Welt
Data wydania: 2018-02-03
ISBN: 978-83-7746-697-1, 9788377466971
Wydawnictwo: MT Biznes
Stron: 448

Autor

Fredmund Malik Fredmund Malik
Urodzony 1 września 1944 roku w Austrii (Lusteanu)
Fredmund Malik jest austriackim ekonomistą specjalizującym się w naukach o zarządzaniu oraz założycielem i przewodniczącym firmy konsultingowej w St. Gallen. Malik stosuje teorię systemów i cybernetykę do analizy i projektowania systemów zarządzania...

Pozostałe książki:

Effective Top Management Kierować, osiągać, żyć. Skuteczne zarządzanie na nowe czasy Kierować osiągać żyć
Wszystkie książki Fredmund Malik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kieruj Działaj Żyj. Zawód menedżer aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kieruj Działaj Żyj. Zawód menedżer. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl