Kino, władza, publiczność. Kinematografia polska w latach 1944-1949

Alina Madej
Kino, władza, publiczność. Kinematografia polska w latach 1944-1949
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książkę Aliny Madej zatytułowaną „Kino. Władza. Publiczność. Kinematografia polska w latach 1944 -1949" uważam za dzieło oryginalne, niezwykle cenne i interesujące, bo odsłaniające nieznane fragmenty historii polskiego filmu i kina, więcej, reinterpretujące wiele faktów o ustalonej — jakby się zdawało — wymowie. Doskonałym tego przykładem jest zwrócenie uwagi na przedwojenne „polskie korzenie" idei upaństwowienia kinematografii.
W moim przekonaniu, jest to także książka dla bardzo szerokiego grona odbiorców. Jej poznawcza atrakcyjność i naukowa ranga sprawiają, że chciałoby ją mieć wśród swoich tytułów każde liczące się wydawnictwo w Polsce. Przy wszystkich cechach bardzo poważnej publikacji naukowej rozprawa Aliny Madej zawiera też mnóstwo szczegółów i barwnych wątków obyczajowych dotyczących np. rozpowszechniania filmów, scenariuszy filmów nigdy nie zrealizowanych ...
Prof. dr hab. Małgorzata Hendrykowska
Data wydania: 2002
ISBN: 83-87237-20-5, 8387237205
Wydawnictwo: Prasa Beskidzka
Nagrody: Nagroda im. Bolesława Michałka (Zwycięzca)
Kategoria: Film
Stron: 212
dodana przez: Vernau

Autor

Alina Madej Alina Madej
Urodzona 5 czerwca 1953 roku w Polsce
Alina Madej – polska filmoznawczyni, dr hab. nauk humanistycznych, adiunkt Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kino, władza, publiczność. Kinematografia polska w latach 1944-1949 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kino, władza, publiczność. Kinematografia polska w latach 1944-1949. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat