Kiszczakowa. Tajemnice Generałowej

Maria Teresa Kiszczak, Kamil Szewczyk
2.5 /10
Ocena 2.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Kiszczakowa. Tajemnice Generałowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
2.5 /10
Ocena 2.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Żona generała Kiszczaka przerywa milczenie. Bardzo szczera, osobista, dyktowana emocjami opowieść o życiu i tęsknocie za tym, co na pozór bliskie, a jednak nieosiągalne. Z rozmowy wyłania się portret kobiety silnej, która miłość i rodzinne ciepło ceniła wyżej niż partyjne apanaże. Los obdarzył ją niełatwym uczuciem, które zdeterminowało całe jej życie. Kiedy Czesław Kiszczak piął się po szczeblach wojskowej kariery, ona od początku wiedziała, że nie będzie typową oficerską żoną. Była gotowa zrobić wszystko, by pozostać sobą w cieniu jednej z najważniejszych postaci PRL-u. Pracowała zawodowo, co w tym środowisku było prawdziwą rzadkością. Bez wiedzy i zgody męża opublikowała list do paryskiej „Kultury”. Po latach zdecydowała się na odważną opowieść o swoim życiu.
Data wydania: 2015-10-06
ISBN: 978-83-8069-142-1, 9788380691421
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Biografia
Stron: 272

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wywiad-rzeka

7.01.2021

Na początek dwa słowa o współautorce tej kuriozalnej książki: Maria Teresa Korzonkiewicz-Kiszczak z wykształcenia jest doktorem nauk ekonomicznych. Prywatnie była małżonką człowieka odpowiedzialnego za wprowadzenie stanu wojennego. Nie wspominając o zamordowanym ks. Jerzym Popiełuszce, Grzegorzu Przemyku i innych. Bardzo szczera, osobista, dykt... Recenzja książki Kiszczakowa. Tajemnice Generałowej

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@polokokta
2019-11-18
4 /10
Przeczytane

Książka bez treści. Niby ma dużo literek, niby o życiu żony bardzo wysoko postawionego generała, a tu... potok słów o niczym. Spodziewałam się opisu życia elit, które w tamtych czasach było całkowicie różne od życia przeciętnego obywatela i było mi obojętne czy będzie to chwalenie się czy też ukorzenie. Niczego takiego się nie doczytałam. Gdybym osobiście nie znała realiów tamtych czasów opisy "towarzyskich spotkań", "wczasów w Soczi" czy "dancingi wśród oficerów z wyższej półki" nic by mi nie powiedziały. To tak jak napisać o powstaniu warszawskim, że kilkudziesięciu chłopaków chwyciło za broń i walczyli dwa miesiące na kilku barykadach. Opisywanie siebie jako zwykłego obywatela PRL-u to hipokryzja, taka sama zresztą jak przedstawianie swojego stosunku do wiary. Niby praktykująca katoliczka, a posuwająca się do aborcji czy (już trywialny powód) wyrzeczenia się Boga dla zwykłej kariery. A już opisywanie męża jako nieczułego troglodytę jest niesmaczne. Czyżby przez te wszystkie lata była z nim tylko dla kasy, podniesienia swojego ego i łososia z kawiorem o którym tylko czasem napomyka???

| link |
@ladymakbet33
2021-01-07
1 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kiszczakowa. Tajemnice Generałowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl