Klaustropolis (zamknięte miasto)

István Nemere
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Klaustropolis (zamknięte miasto)
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czy Klaustropilis to karna kolonia, czy raczej eksperyment naukowy, a może tragiczna pomyłka? Kto uwięził tych ludzi, kto z ich pamięci usunął wszystkie informacje dotyczące świata na górze...? Czy Rząd Ziemi wiedział o wszystkim?
Tytuł oryginalny: La fermita urbo
Data wydania: 1991
ISBN: 83-85159-05-3, 8385159053
Wydawnictwo: KLEKS Wyd.Sp.z o.o.,
Kategoria: Fantastyka
Stron: 166
dodana przez: jatymyoni

Autor

István Nemere István Nemere
Urodzony 8 listopada 1944 roku na Węgrzech (Pecz)
Węgierski powieściopisarz, esperantysta i tłumacz. Do listopada 2020 roku napisał 744 książek, głownie po węgiersku, ponad dwadzieścia powieści w esperanto. Był znaczącą postacią w węgierskim science fiction z aż 60 powieściami i kilkoma opowiadania...

Pozostałe książki:

Operacja Neutron Gagarin = kosmiczne kłamstwo?
Wszystkie książki István Nemere

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Klaustropolis (zamknięte miasto) aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-06-15
7 /10
Przeczytane Dobra ksiązka Fantastyka L. węgierska

Następna książka za złotówkę. W mojej bibliotece wycofane z niej książki można kupić za złotówkę. Jest to więc swoista biblioteka książek zapomnianych.
Na okładce wydrukowano „Istvan Nemere najpoczytniejszy pisarz literatury węgierskiej. Dowiedziałam się, że pisał także po polsku. Mieszkał parę lat w Polsce i bardzo dobrze władał językiem polski. Nemere był tłumaczem książek z języka polskiego na język węgierski, a także ambasadorem kultury polskiej na Węgrzech.
Moje pierwsze spotkanie z S-F węgierskim było bardzo interesujące. Książka na jeden wieczór, jednak nawet małe może być piękne. Mark Bellor młody psychosocjolog, którego praca magisterska nosiła tytuł „Socjologiczne aspekty klaustrofobii w zamkniętych grupach” trafia do odległego instytutu badawczego. W ośrodku tym odkrywa podziemne miasto ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy, że żyją pod ziemią. Kto zbudował to miasto i uwięził ich pod ziemią? Kto wymazał im pamięć? Czy wszyscy mieszkańcy nie wiedzą, że znajdują się pod ziemią? Oprócz zagadek detektywistycznych, obserwuje tych ludzi. Jak w takiej małej, parotysięcznej społeczności można zdobyć i utrzymać władzę? Jak żyją ludzie i w jaki sposób zdobywają środki do życia?
Temat pracy magisterskiej ciągle aktualny. Trwają badania i eksperymenty nad małymi grupami ludzi odciętymi od świata. Ma to ścisły związek z naszą chęcią podboju kosmosu.
Ciekawa i dobra książka . Polecam.

× 6 | Komentarze (1) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Klaustropolis (zamknięte miasto). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl