Kleopatra

Henry Rider Haggard
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kleopatra
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Powieść Kleopatra przedstawia dzieje wielkiego spisku, który miał podważyć tron Kleopatry. Historia ta została opowiedziana ustami samego spiskowca, wyznawcy wiary w bogów egipskich. Autor we wstępie do książki napisał: "Dzieje upadku Antoniusza i Kleopatry musiały na siebie zwrócić uwagę wielu badaczy historii owych czasów jako jedna z najbardziej zagadkowych tragedii ludzkich. Jakież złośliwe wpływy i ukryte nienawiści działały, podkopując nieustannie ich powodzenie i zaciemniając ich sądy! Dlaczego Kleopatra uciekła spod Akcjum i dlaczego Antoniusz poszedł w jej ślady? [...] Powieść ta jest próbą przedstawienia możliwej do przyjęcia odpowiedzi na te i inne zagadnienia.
Data wydania: 1996
ISBN: 83-7150-095-5, 8371500955
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 279
dodana przez: melkart002

Autor

Henry Rider Haggard Henry Rider Haggard
Urodzony 22 czerwca 1856 roku w Wielkiej Brytanii (Bradenham)
Brytyjski pisarz, autor powieści przygodowych z akcją rozgrywającą się w egzotycznych miejscach, najczęściej w Afryce. Jako młody człowiek przebywał w Natalu i Transwalu (obecnie w Południowej Afryce), pracując w administracji Kolonialnej. Haggarda...

Pozostałe książki:

Święty kwiat Kopalnie króla Salomona Droga do science fiction. Od Gilgamesza do Wellsa Ona Córka Montezumy
Wszystkie książki Henry Rider Haggard

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kleopatra? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@melkart002
2020-09-02
6 /10
Przeczytane

Fajna historia o spisku mającym pozbawić władzy najsłynniejszej z egipskich władczyń - Kleopatry VII. Główny bohater imieniem Harmachis, jest potomkiem dawnych rodzimych władców Kraju nad Nilem. Zostaje wmieszany w spisek kapłanów i niektórych miejscowych urzędników, którzy planują przejęcie władzy z rąk Greków i Macedończyków. Harmachis zostaje wyznaczony na postać centralną, która, nie tylko, że zasiądzie na tronie faraonów, ale i dokona mordu na Kleopatrze. Niestety, dla niego, sprawa się gmatwa, gdyż Kleopatra uwodzi go... Lecz to nie ona doprowadzi do przekreślenia tych ambitnych planów, lecz inna kobieta, równie przebiegła i równie zakochana... Psss... zajrzyjcie sami, więcej nie zdradzę ;D

× 1 | link |

Cytaty z książki

“Wiesz przecież, że każda zbroja ma w łączeniach swoje słabe miejsca i biada temu, który ma ją na sobie, jeśli miecz wroga je odnajdzie. Kobieta bowiem jest w słabości swojej mimo to największą...”
× 1
#
“I tak, dopóki istnieje kobieta - ta wielka niespodzianka natury - dobro i zło nie mogą wzrastać osobno. Bo ona trwa i oślepia miłością, trzyma w swym ręku wrzeciono z nitką naszego losu, wlewa...”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl