Kocioł bałkański. Wojna wróciła do domu

Ryszard Bilski
Kocioł bałkański. Wojna wróciła do domu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kocioł bałkański jest wierną relacją dziennikarską z tego, co działo się i dzieje na rozdzieranych konfliktami etnicznymi, politycznymi i ideologicznymi ziemiach byłej Jogosławii, od Chorwacji przez Bośnię, Serbię i Czarnogórę, aż po Kosowo i Macedonię. To zbiór prawie stu reportaży i rozmów z przedstawicielami wielkiej polityki i elit intelektualnych, ale też z tzw. zwykłymi ludźmi stojącymi po różnych stronach konfliktu. Szczególnym walorem książki jest bezstronność opisu. Dzięki intuicji i profesjonalizmowi, a zapewne i dziennikarskiemu szczęściu, autor zebrał cenne świadectwa niezwykłej różnorodności postaw i opinii oraz przedstawił różne oceny przeszłości i perspektywy rozwiązania bałkańskiego dramatu. Autor docierał do najtrudniej dostępnych rejonów, zdobywał zaufanie ludzi poznając ich język i obyczaje, zachowując w rozmowach takt i obiektywizm. Dzięki temu powstała książka niezwykła. "Ta arcyciekawa książka łączy walory fascynującej literatury faktu, cennego historycznie i socjologicznie materiału źródłowego". prof. dr hab. Jolanta Mindak
Data wydania: 2000
ISBN: 83-7227-502-5, 8372275025
Wydawnictwo: Świat Książki
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 464

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kocioł bałkański. Wojna wróciła do domu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kocioł bałkański. Wojna wróciła do domu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl